Son dönemin en başarılı biyografisiydi

Dünyanın en saygın ve en mütevazı insanlarından Warren Buffet'ın hayatını, iş yaşamını, mücadelesini, sevinçlerini, hüzünlerini kısaca tüm yaşamını ilk ağızdan öğrenmek oldukça etkileyici.

25.03.2014 12:44:570
Paylaş Tweet Paylaş
Son dönemin en başarılı biyografisiydi
STEVEN YOUNG / BOSCH TÜRKİYE TEMSİLCİSİ
En son Alice Schroeder tarafından kaleme alınan, Warren Buffett'in hayat hikayesinin anlatıldığı "The Snowball” isimli kitabı okudum. Öncelikle ifade etmeliyim ki son dönemde okuduğum en başarılı biyografi. Dünyanın en saygın ve en mütevazı insanlarından Warren Buffet'ın hayatını, iş yaşamını, mücadelesini, sevinçlerini, hüzünlerini kısaca tüm yaşamını ilk ağızdan öğrenmek oldukça etkileyici.

Buffet'ın, kitabı ilk kez basıldıktan sonra görmesi de kendine güveninin açık bir göstergesi. Hayatta karşılaşılacak sınırların, insanın kendi kendine koyduğu sınırlar olduğunu düşünüyorum, insanın hayatta hangi noktaya geleceği hep kendisiyle ilgilidir. Okul döneminde babam bana belirli bir miktar harçlık verirdi. Bu miktarın üzerinde bir yaşam tarzı sürdürme düşüncesi, beni 12 yaşında çalışma hayatına doğru yönlendirdi.

Hayatta dizginlerin kendi elimde olması prensibi, benim için çok önemli oldu, Aslında çalışıp para kazanmak bir marifet değil, önemli olan onu nasıl harcadığınız ve değerlendirdiğinizdir, Buffett'ın hayatının ve yatırımlarının tüm çıplaklığıyla anlatıldığı bu kitabı, ekibime ve arkadaşlarıma her vesileyle tavsiye ediyorum

Kitap Morgan Stanley'nin eski sigorta analisti Alice Schroeder tarafından kaleme alındı, Schroeder, Warren Buffet ile analiz uzmanı olarak çalışırken tanımış ve kitabı yazmak için Buffet ile binlerce saat sohbet etmiş, Çeşitli dosyaları inceleme olanağını bulmuş ve yatırım sihirbazının arkadaşlarıyla görüşerek kitabı tamamlamış,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz