Tarihe meraklıyım

Migros Genel Müdürü Özgür Tort’la özel hayatına dair bilinmeyenleri, tarih ve matematik merakını konuştuk...

5.01.2017 14:53:010
Paylaş Tweet Paylaş
Tarihe meraklıyım
“TOPRAKLA UĞRAŞMAYI SEVİYORUM"
DAHA ERKEN

Emeklilik planları yapmak için daha çok erken. Ancak ben zeytin ve zeytinyağını çok seviyorum. Evde de uğraştığım işlerden bir tanesi zeytinyağı yapmak.
“BAHÇE ALDIK”
Ege’de İzmir tarafında ufak bir yerimiz var. Burada kendimce zeytin yetiştirmeye çalışıyorum. Zeytin bahçemiz var, fidanlar dikiyoruz. “TOPRAKLA UĞRAŞACAĞIM”
Ancak bunlar ufak, emeklilikte yapılabilecek işler. İleride emekli olduğum zaman veya böyle bir döneme geldiğimiz zaman kesinlikle toprakla uğraşacağımı hissediyorum.

"MANGALDA ÇOK İYİYİM"
“EŞİM HARİKA YEMEK YAPAR”

Eşim şu anda çalışmadığı için evle ilgili bütün sorumluluk ona yıkılmış durumda. Eşimden dolayı kendimi çok şanslı görüyorum. Kendisi harika yemek yapar.
“BİLİYORUM AMA YAPMAM”
Ben de gençlik döneminde uzun süre yalnız yaşadım. Aslında her türlü iş benim de elimden gelir. Bu nedenle eşimle tatlı bir sohbetimiz de oluyor. Baktığınızda yemek konusunda aslında her şeyi yapabilen ama yapmayan biriyim.
HAFTA SONLARI MANGAL KEYFİ
Kendi başına ayakta durabilmek için hepimizin yemek konusunda bir şeyler yapması gerekli. Hafta sonu tabii ki misafirimiz varsa kolları sıvıyorum. Bu kaçınılmaz. Hele de mangal işine girdik mi bütün iş benimdir. Mangalda çok iyiyim.
SAĞLIKLI YAŞAM
Haftada 3-4 kez mutlaka yürüyüş yapıyorum. Bunu aksatmıyorum. Sağlıklı beslenme konusunda da eşimle beraber çok ciddi bir çaba sarf ediyoruz. Daha çok evde yemek yiyoruz, dışarıda yemek yemeyiz. Ev yemeğinden keyif alıyoruz.

“7’DE GÜNE BAŞLIYORUM”
“EVDE KAHVALTI YAPMAM”

Saat 7 gibi güne başlıyorum. Yarım saati evde geçiriyorum. Hızlı bir kahvaltı tempom var. Evde kahvaltı etme alışkanlığım yok.
İŞ ARABADA BAŞLIYOR
Genelde ofiste 10 dakikada kahvaltımı tamamlıyorum. Arabada gazete okurum. Bir de şirkete geldiğimde gazete okurum. Günlük normal basın takiplerimiz var, onları da gözden geçiririm. Sabah 7 itibarıyla bizim cirolarımız gelir. Yani daha yoldayken işimiz başlamış oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz