TOBB'dan koalisyon çağrısı

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin büyümede 6 yıldır yerinde saydığını belirterek, koalisyon hükümetinin hemen kurulması gerektiğini söyledi.

6.07.2015 12:47:520
Paylaş Tweet Paylaş
TOBB'dan koalisyon çağrısı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Adana Rekortmenleri ve Adana TOBB Endüstri Meslek Lisesi Protokol İmza Töreni'nde konuştu.

7 Haziran'da gerçekleşen seçimde, milli iradenin koalisyondan yana karar verdiğini belirten Hisarcıklıoğlu, koalisyon hükümetinin kurulması için 4 siyasi partiyi de ziyaret ettiklerini açıkladı. Ekonominin tıkandığını ve son 6 yıldır da aynı yerde durduğunu sözlerine ekleyen Hisarcıklıoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Kişi başına düşen gelirimizi 10 bin dolara getirdik, kaldık. 6 yıldır aynı yerde duruyoruz. 2013'te Türkiye'de gayrı safi hasıla 820 milyar dolarken 2015'te bu rakam 780 milyar dolar civarına ulaştı. 2 seneye göre herkes ileri giderken 40 milyar dolarlık kaybımız söz konusu. Biz tekrar hızlı bir büyüme dirayetine girmek durumundayız. Yeni bir hükümetin, koalisyon hükümetinin hızla kurulup, Türkiye'nin ekonomik meselelerine hızla, acilen tedbir alınması lazım. Yeni bir büyüme modeline ihtiyacımız var. 30 sene önce Yunanistan ekonomisiyle Türkiye ekonomisi eşitti. Petrol zengini Suudi Arabistan bizden daha da büyüktü. Şimdi 30 sene sonra görünen Suudi Arabistan ve Yunanistan üst üste koy, artık bir Türkiye ediyorlar, haberiniz olsun."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz