Heyecanlı bekleyiş

İlk turu 10 Ağustos Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucunda da kazananın gerçek demokrasi olmasını diliyorum.

4.10.2014 12:53:050
Paylaş Tweet Paylaş
Heyecanlı bekleyiş
Ağustos sayımızı uzunca bir bayram tatilinin ardından elinize alacaksınız... O nedenle gecikmeli de olsa Ramazan Bayram’ınızı kutlamak istiyorum. Umarım, bu bayram günleri hepimizin huzur, hoşgörü ve dayanışma, birlik ve beraberlik duygularının önemini daha fazla hissetmemize vesile olur.

İlk turu 10 Ağustos Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonucunda da kazananın gerçek demokrasi olmasını diliyorum. Seçim sonucunda bu görevi üstlenecek isim kim olursa olsun, tüm Türkiye’yi kucaklamasını, huzur ve istikrar ortamının sürekliliğini sağlayabilmesini umuyorum. Böyle bir yeni cumhurbaşkanı profilinin sadece ekonomiye değil, hepimizin iç dünyasına iyi geleceğini düşünüyorum. Her ne kadar pek çok kişi bunun sonu belli bir yarış olduğunu düşünse de ben de tüm Türkiye gibi seçimin sonucunu heyecanla bekliyorum. Seçimin galibinin kim olduğu kadar nasıl bir ortamda yapıldığını, oy oranlarını da önemsiyorum. Siyasi anlamda pek çok yeni mesajın ve yeni figürlerin ortaya çıkabileceğini düşünüyorum.

Bu ay Türkiye’nin en büyük 500 özel şirketini ortaya koyan Capital500 adlı araştırmamızı 17’nci kez yayınlıyoruz. Sadece sanayiyi değil ticaretten hizmete, tüm sektörleri kapsayan bu çalışmada, bu yıl 500’üncü şirket olan AE Arma Elektropanç, 2013’te 330 milyon 859 bin 821 TL’lik ciro yaparak sıralamaya girmeye hak kazandı. Böylece Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında olmanın çıtasını da belirlemiş olduk.

Dolayısıyla Capital500 ile rekabet etmek isteyen benzer çalışmaların da bu çıtaya ulaşması, listelerine en azından 330 milyon TL’nin üzerindeki şirketleri dahil etmeye çalışması gerekiyor. Aksi takdirde 1 ay daha evvel yayınlamak, sadece “daha küçük ölçekli” şirketleri “daha büyük” göstermiş olmaktan öteye gidemiyor.

Bugün Türkiye’de tüm iş dünyası reklamlarında Capital500 çalışmasını ve Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nı referans gösteriyorsa bunda bu araştırmaları yürütürken kurduğumuz “doğru mantık”, yıllardır edindiğimiz derin tecrübenin getirdiği “titizlik” ve bu sayede iş dünyası nezdinde bu çalışmaların kazandığı yüksek “itibar”ın payı büyük. Capital500 araştırmamıza katılan tüm şirketlere teşekkür ediyorum.

İyi okumalar,

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


Yorum Yaz