Avrupa Birliği Sofya Tech Park İşbirliği

İlk Bilimsel ve Teknolojik T+IN Parkı çatısı altında süper bilgisayar uygulamaları ve besin ekleri üretimi

19 ARALIK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Avrupa Birliği Sofya Tech Park İşbirliği

Elçin Cirik

[email protected]

İşletme ve Bilim yaratıcı şirketler kurulması için beraber çalışacaklar

Yeni süper bilgisayar uygulamaları kurmak, bitki özlü besin ekleri ve yaratıcı lezzet merkezi üretmek yeni Bilimsel ve Teknolojik T+IN parkında gelişecek olan projelerin sadece bir parçası. Teknolojik parkın gelişimi için stratejik yönler parkın yürütme müdürü Elitsa Panayotova tarafından sunuldu. Girişimciler ve bilimsel ortamların temsilcileri arasında ilk başarılı işbirlikleri artık bir gerçek.

En meraklı projeler arasında Laboratuar olarak adlandırılan planın başlatılması var- Hewlett-Packard – Bulgaristan ve Süper Bilgisayar Uygulamaları için Ulusal Merkez ve Bulgar Bilimler Akademisi’ne bağlı olan Bilişim ve İletişim Teknolojileri Enstitüsü arasında bir inisiyatiftir. Bu laboratuar sadece Bulgaristan için değil dünya çapında da eşsiz olacak, diye ülkemizdeki şirketin başmüdürü İravan Hira açıkladı.

Elitsa Panayotova, laboratuarların birinde geliştirilecek olan bir tane daha işletme ve bilim için eklem olan proje hakkında daha çok bilgi paylaştı – bu proje, dünya pazarlarında seçkin bir atılımla bitki özlerinden besin ekleri üreten Bulgar şirketi "Proviotik" ve Sofya St. Kliment Ohridski Üniversitesi arasında yapılacak.

Bulgaristan’da faaliyet gösteren üç en büyük Eleven, Launchub ve NEVEQ Kalkınma Fonlarının temsilcileri Balkan Yarımadası için benzersiz olan Kuluçka’nın en yakın zamanda çalışmaya başlayacağı gerçeğinden memnuniyetlerini paylaştılar. Onun amacı, başarılı hizmet veya ürüne çevrilmesi fikri için onlara yardımcı olacak gerekli uzmanlarla işletme başlatmak isteyenleri birleştiren yer haline dönüşmek.

İhtiyaçlara uyan ve en hızlı gelişen şirketlerin yüksek donanımlı ve modern bir çevreye hükmetmesiyle, Bulgar ülkesinin ve Avrupa Birliği’nin strateji projesi ortaklarına etkili hizmet ve kolaylık paleti sağlayacak – toplantı salonları, açık havada iş ve etkinlikler, prototipleri test etme, yeni teknolojiler ve buluşlar tanıtmak.Bu yayım, Avrupa Birliği’nden Avrupa Bölgesel Kalkınma Fonu aracılığı ile mali katkı sağlanan, Bulgar ekonomisinin rekabet gücünün gelişimi 2007-2013 İşletme Programı’nın maddi katkılarıyla yapılmıştır. Belgenin tüm içeriğinin sorumluluğu Sofya Teh Park AD (AŞ) şirketine aittir ve hiçbir koşullar altında bu belgenin Avrupa Birliği’nin veya Ekonomi Bakanlığı’nın resmi mevkilerini yansıttığı kabul edilemez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.