Perakende sektöründe şok ayrılık!

Türkiye’nin en büyük iş örgütlerinden biri olan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu’ndan (TAMPF) ayrılma kararı aldı.

30.07.2018 12:23:000
Paylaş Tweet Paylaş
Perakende sektöründe şok ayrılık!

Türkiye’nin en büyük iş örgütlerinden biri olan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu’ndan (TAMPF) ayrılma kararı aldı. BMD, yarın toplanacak Genel Kurul’da bu kararını onaylayacak.

2013 yılında Türkiye’deki bütün perakendecileri çatısı altında toplamak için kurulan TAMPF bünyesinde BMD dışında Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği, Kategori Mağazacılığı Derneği, Turizm Restoran Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği ile Gıda Perakendecileri Derneği de yer alıyordu.

31 Temmuz Salı günü gerçekleşecek Genel Kurul’da, BMD Yönetim Kurulu’nun “TAMPF’den ayrılma kararı oylanacak. Kararın kabul edilmesi ve 1 Ağustos’tan itibaren geçerli olması bekleniyor.

Capital’in edindiği bilgiye göre başkanlığını Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel'in yaptığı BMD, böylece daha hızlı hareket etmeyi, üyelerinin haklarını daha etkin korumayı ve mali açıdan özerk olmayı hedefliyor.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz