'Irak tedbir alamıyorsa biz alırız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Irak ülkemize yapılacak herhangi bir terör saldırısına tedbir alamazsa, biz alırız' dedi.

11.12.2015 16:42:110
Paylaş Tweet Paylaş
'Irak tedbir alamıyorsa biz alırız'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan ziyareti öncesinde havaalanında açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

(5. torununun dünyaya gelmesi) Anne ve bebeğin sağlık durumları iyi. Adeta dün gece bizi beklediler. Yurtdışından doğuma yetiştik. Birinci adı Sadık, ikinci adı konusunda istişareler devam ediyor.

(Gaziantep’te özel güvenlik alanı) 15 günlük bir karar, sonrasını gelişmeler gösterecek. Karar, bölgenin hassasiyetleri çevrevesinde alındı.

(Doğalgaz) Türkmenistan ile doğalgaz konusunda görüştükten sonra basın mensuplarını bilgilendirme yapılır.

(Musul’a asker sevkıyatı) Biz çok farklı bir ülkeyiz. Irak’ta terör örgütlerinin cirit attığı bir yer. Terör örgütleri Türkiye için her an bir tehdir unsurudur. Biz davete icabet olarak Irak’a geldik. Irak merkezi yönetimi oradan ülkemize yapılacak herhangi bir terör saldırısına tedbir alamazsa, tedbiri biz alırız. Neredeyse 1.5 yıl zaman geçti. İnsana sormazlar mı, 1.5 yıldır neredeydiniz? Askeri geri çekmek söz konusu olamaz. Muharip asker bulundurma noktasında değil. Eğitim veren askerimizin, subayımızın korunmasına yönüktür. Açıklanan rakamlar uçuktur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz