Herkes 'zirve'de

Büyük buluşma için geri sayım başladı. 29-30 Mart 2013’te tüm iş dünyası, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde olacak.

1.03.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Herkes 'zirve'de
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de bu zirvede iş dünyasına seslenecek. Coca-Cola’nın CEO’su Muhtar Kent, kriz kahini Nouriel Roubini iş dünyasına özel konuşmalar yapacak. Cem Boyner’den Hamdi Akın’a Turgay Durak’tan Zafer Kurtul’a, Mehmet Büyükekşi’den Muharrem Yılmaz’a iş dünyasının bütün tarafları bu zirvede, “Yeni Fırsat Penceresi” çerçevesinde yeni dönemi değerlendirecek.
ürkiye’nin en büyük iş ve ekonomi dünyası buluşması olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, yerli ve yabancı 50’nin üzerindeki konuşmacının katılımıyla 29-30 Mart 2013 tarihleri arasında Bursa Uludağ’da gerçekleşecek, Capital ve Ekonomist dergilerinin Bursa Valiliği’nin işbirliğinde ikincisini düzenleyeceği Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin bu yılki teması “Yeni Fırsat Penceresi” olacak. Zirveye Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de birer konuşma yaparak katılacak.

BÜYÜK HEDEF
Uludağ Zirvesi’nin, bu yıl iki önemli konuşmacısı daha var. Coca-Cola’nın CEO’su Muhtar Kent, “Global Liderin Yeni Ajandası” konulu bir konuşma yapacak ve dünyada şirketlerin gündemindeki sorunlarla yeni trendleri paylaşacak. “Kriz kahini” olarak nitelendirilen New York Üniversitesi Öğretim Üyesi Nouriel Roubini ise dünya ekonomisindeki son gelişmeleri, krizin yönünü ve Türkiye ekonomisinin geleceğini anlatacak. Her iki konuşmacı katılımcıların sorularını da yanıtlayacak. Uludağ Ekonomi Zirvesi’ni yöneten Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, “Geçen yıl yaptığımız organizasyon, başta konuşmacılarımız olmak üzere herkesi şaşırtmıştı. İlk yıl olmasına rağmen müthiş bir ilgi vardı. İlk yılın deneyimlerinden aldığımız mesajlarla daha iyisini yapmayı planlıyoruz” diye konuştu. Ateş, zirvenin geleceğine yönelik olarak şunları söyledi: “Dünyanın her tarafında bu tür organizasyonları düzenlemek ve sürdürülebilir kılmak zordur. 1980’lerde başlatılan Davos Toplantıları’nın gelişimini izlediğinizde, bu gerçeği görürsünüz. Bizim amacımızda da bu zirveyi global bir etkinliğe dönüştürmek var. 2014’ü şimdiden bu yaklaşımla kafamızda planlıyor, içerikle konuşmacı profilini gözden geçiriyoruz. Ancak unutmamak gerekiyor ki başarı için iş dünyası başta olmak üzere her kesimin desteğine ihtiyaç var.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz