Toplam ciro endeksi yıllık bazda arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu, ağustos ayına ilişkin ciro endekslerini açıkladı. Buna göre sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında ciro endeksi, ağustosta yıllık bazda yüzde 69 yükseldi.

11.10.2023 10:28:350
Paylaş Tweet Paylaş
Toplam ciro endeksi yıllık bazda arttı!

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplam ciro endeksi, ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 69 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu, ağustos ayına ilişkin ciro endekslerini açıkladı.

Buna göre sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında ciro endeksi, ağustosta yıllık bazda yüzde 69 yükseldi. Toplam cironun alt detaylarına bakıldığında, ağustosta yıllık sanayi sektörü ciro endeksi yüzde 55,5, inşaat ciro endeksi yüzde 106,3, ticaret ciro endeksi yüzde 75,8 ve hizmet ciro endeksi yüzde 65,4 artış kaydetti.

Aylık değişimler

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında ciro endeksi ağustosta aylık yüzde 2,3 arttı. Ağustosta sanayi sektörü ciro endeksinde yüzde 2, inşaat ciro endeksinde yüzde 2,6, ticaret ciro endeksinde yüzde 1,9 ve hizmet ciro endeksinde yüzde 4,6 artış görüldü.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz