CEO gibi görünmenin 6 yolu!

Kıyafetlerinize küçük bir servet harcamadan başarılı bir CEO gibi görünmenin püf noktaları neler? İşte yapmanız gerekenler...

26.11.2014 11:52:290
Paylaş Tweet Paylaş
CEO gibi görünmenin 6 yolu!
Business Insider, kıyafetlerinize küçük bir servet harcamadan başarılı bir CEO gibi görünmenin püf noktalarını sıraladı. 

İşte yapmanız gerekenler: 

1- Her mevsim giyebileceğiniz dayanıklı bir kıyafete yatırım yapın. Siyah, lacivert ve gri gibi renkleri tercih ederseniz kıyafeti her şeyle giyebilirsiniz.

2- Aldığınız hazır kıyafetleri terziye gidip üzerinize tam oturacak hale getirerek üzerinizde kusursuz duran giysilere sahip olabilirsiniz. Giydiğiniz zaman kendinizi güçlü hissettiren kıyafetleri tercih edin.

3- "Milyonerin El Kitabı" adlı kitaba göre giydiğiniz paltodan içtiğiniz kahveye kadar yaptığınız tercihler büyük önem taşıyor. Kitaba göre, "İçtiğiniz kahve bile bir tarz duyurusu haline gelmiş durumda. Çalıştığınız kişiler de marka tercihlerinize göre sizin istekleriniz hakkında fikir sahibi olabilir."

4- Daha iyi çalışmak ve daha sağlıklı görünmek için geceleri iyi uyumak büyük önem taşıyor. İnsanların gözüne çarpacak bir takı bulmak önem taşıyor.

5 - Büyük, gösterişli ve parlak bir takı yerine sade bir inci kolye tercih edilebilir. İyi yapılmış bir taklit inci kolyeyi insanlar gerçeğinden ayırt edemeyecektir.

6- Araştırmalara göre topuklu uzun boylu kadınlar daha güvenli, zengin, başarılı ve bağımsız olarak algılanıyor. Uzun boylu olma algısı yaratmak iş dünyasında faydalı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz