Erdoğan: O banka batmış zaten

Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜSİAD toplantısında konuştu

19.09.2014 10:29:010
Paylaş Tweet Paylaş
Erdoğan: O banka batmış zaten
Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜSİAD YİK Toplantısı'nda konuşma yaptı. Erdoğan, 2001 krizinin uzun süren bir belirsizliğin sonucu ortaya çıktığını, Türkiye'de uzun süren koalisyon dönemlerinin ekonomik krizlere yol açtığını söyledi. Erdoğan, "28 Şubat sonrasındaki süreçten kimsenin kazanımı olmadı. Türkiye'de ne zaman işler iyiye gitse darbe oldu" dedi.

TAŞIMA SUYLA AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞILIYOR

 İsim vermeden Bank Asya konusunda da konuşan Erdoğan "Bir bankanın batırılması için çalışılmıyor, o banka şu anda batmış zaten, Ama taşıma suyla ayakta tutmaya çalışılıyor. Batan böyle bir finans kuruluşunu biz de o dönemde olan yanlışları tekrarlayarak aynen devam mı ettirelim?" dedi.  Erdoğan, sanayicilerin önünü açmaya çalıştıklarını belirterek esas görevin sanayicilere düştüğünü, 4-5 ve 6. bölgelere yatırımın sıçrama yaratacağını söyledi. Büyüme rakamlarına da değinen Erdoğan, "Bu yıl yüzde 3 gibi tahmin ediliyor, temennimiz bunun çok çok üstünde olması ve yüzde 5'i yakalamak" dedi.

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz