"İş hayatının 'erkenci' CEO'ları!"

Hangi yönetici saat kaçta uyanıyor?

17 EKİM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
İş hayatının 'erkenci' CEO'ları!
CEO’ların güne başlama saatleri son yıllarda daha fazla merak ediliyor. Artan rekabet ve giderek yoğunlaşan iş temposu, kendini iş insanlarının uyku alışkanlıklarında da gösteriyor... CEO’ların önemli bölümü güne çok erken, bazıları ise 7-8 gibi makul sayılabilecek saatlerde başlıyor...

GÜNÜMÜZÜN ÜNLÜ YÖNETİCİLERİ SAAT KAÇTA UYANIYOR? TIKLAYIN...

Ender de olsa 8’den sonra başlayanlar da var... Ancak saat ne olursa olsun, her iş insanının kendini verimli kılmayı hedefleyen bir uyuma, bir de uyanma saati var... Hepsinin uyanma tercihinde günü verimli kullanma hesabı öne çıkıyor.   
Tabloyu görmek için görsele tıklayın.





İş dünyasının dahi isimlerinden biri olarak kabul edilen Virgin’in kurucusu Richard Branson, her sabah saat 5:30’da kalkıyor. Günün bu saatinde kalkmanın kendisi için yaptığı en büyük iyilik olduğunu düşünüyor. “Günün doğuşuna tanıklık etmek hayatın en değerli anlarına tanıklık etmek gibi...

Bu saatlerde her şey hakkında daha net düşünebiliyorum. Bugüne kadar bulduğum en yaratıcı fikirler günlük koşuşturmacanın başladığı ilerleyen saatlerde değil, sabahın erken saatlerinde aklıma geldi” diyor.
Vodafone’un CEO’su Vittoria Colao da her sabah saat 6’da uyanıyor.

40 dakika spor yapıyor ve ardından sürekli olarak e-maillerini kontrol ediyor, toplantılara katılıyor. Akşam 22:45’e kadar çalışan Colao, “Ancak arada küçük bir mola veriyorum. O esnada ailemle akşam yemeği yiyorum. 23:30’da uyuyorum. Hafta sonları da 4 saatlik bir sporun ardından eşim ve çocuklarımla vakit geçiriyor, bir sonraki haftanın planını düzenliyorum” diye konuşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz