Rogers'tan kariyer tavsiyesi!

Yatırım dünyasının en önemli isimlerinden Jim Rogers’tan kariyer tavsiyesi geldi

21.10.2014 14:54:560
Paylaş Tweet Paylaş
Rogers'tan kariyer tavsiyesi!
Street Smarts adlı bir kitap çıkaran yatırım gurusu Jim Rogers, kitabında, yeni bir işe başlayacaklar için temel önceliğin paradan ziyade gidilecek işin kişi için doğru iş olup olmadığına bakılması gerektiğini söyledi.

İŞTE DÜNYANIN EN ZENGİN BANKALARI! TIKLAYIN...

ÖNEMLİ BİR TAVSİYE
Rogers, Para benim için önemsizdir. Benim herkese, çocuklarıma bile verdiğim tavsiye şu: Bir işten ne kadar kazanacağınızı sormaktan önce o işin sizin için doğru iş olup olmadığına, o ofisin sizin için doğru yer olup olmadığına karar verin. Eğer doğru yerse, siz doğru işi yaparsınız ve para da yanında gelir. Sizi temin ederim, para sizi bulacaktır. Para soracağınız şeyler sıralamasında son sırada yer almalı” dedi.

Rogers, 1973 yılında bir yatırım bankasında çalışırken, kendi hedge fonu Quantum Funds’ı kurmak için görevini bıraktığında, daha önce kazandığından yüzde 75 daha az alıyordu. Ancak kendisinin de dediği gibi para Rogers’ı buldu. George Soros ile birlikte kurdukları fon, kuruluşundan sonra geçen 10 yılda yüzde 4200 büyüdü ve en popüler fonlardan biri haline geldi. Benzer bir tavsiye, Apple’ın kurucusu Steve Jobs’tan da gelmişti. Jobs, üniversite öğrencilerine verdiği bir seminerde, “Sevdiğiniz şeyi bulun” demişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz