"Rüya yatıma nasıl ulaştım?"

Tunaman, uzun ve yoğun iş temposunda başarı peşinde koşarken hobilerini ise hiç ihmal etmedi. Çocukluk yıllarında başlayan, ilk gençlik yıllarında tutkuya dönüşen deniz ve yat onun hayatında hep oldu.

27 MART, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Rüya yatıma nasıl ulaştım?
Reckitt Benckiser’in kurucularından Caner Tunaman, 20’li yaşlarının sonuna doğru hayatında iki önemli karar aldı: Birincisi o yıl çalışmaya başladığı Unilever’de 45 yaşından sonra çalışmayacaktı. İkincisi de 60 yaşına geldiğinde bir yat sahibi olacaktı.

Tunaman, kendine verdiği her iki sözü de tuttu. 45 yaşına gelmeden kendi girişim planlarını hayata geçirmek için Unilever’den ayrıldı. 60 yaşına geldiğinde ise hayalindeki yatı inşa ettirdi.

17 yıldır bu yatta hayatının en güzel zamanlarını geçiren Tunaman, her geçen yıl yatta geçirdiği süreyi artırmak peşinde. Bu yıl 122 gün geçirerek rekor kırdığını söylüyor.

Caner Tunaman, iş dünyasında kendine çok özel yer edinmiş bir isim. Uzun yıllar Unilever’de profesyonel olarak çalıştıktan sonra hızlı tüketim devi Reckitt Benckiser’in Türkiye’deki kuruculuğunu üstledi. Girişimci olarak da birçok başarılı işe imza attı.

İglo markasını yaratarak dondurulmuş gıda sektörünün önemli oyuncularından biri oldu. Elini attığı her işte yakaladığı başarı ve vizyoner yaklaşımı onu iş dünyasının duayenlerinden biri yaptı. Tunaman, uzun ve yoğun iş temposunda başarı peşinde koşarken hobilerini ise hiç ihmal etmedi.

Çocukluk yıllarında başlayan, ilk gençlik yıllarında tutkuya dönüşen deniz ve yat onun hayatında hep oldu. Ancak hayalindeki yatına kavuşması 60 yaşında gerçekleşti. 17 yıl önce Tayvan’da her köşesini planladığı yatını inşa ettiren Tunaman, bugün yılın 100 gününü eşi ve dostlarıyla yatında geçiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz