Vize başvurusu yapacaklar dikkat!

Herkesten biyometrik verilerin alınması kararlaştırıldı

23.09.2014 12:07:130
Paylaş Tweet Paylaş
Vize başvurusu yapacaklar dikkat!
Avrupa Birliği, 25 Eylül 2014 itibariyle Türkiye'de Schengen vize başvurusunda bulunan herkesten Vize Bilgi Sistemi (VIS) için biyometrik verilerin alınmasını kararlaştırdı. 

NE AMAÇLANIYOR?

Dünyanın birçok yerindeki Avrupa ülkelerinin vize bölümlerinde 2011 yılından bu yana beri başarılı şekilde yürütülen sistem, dünya çapında Schengen vize başvuruları ile ilgili bilgilerin toplandığı bir veri bankası. Amacı ise vizenin doğru olup olmadığının daha iyi incelenebilmesini ve suiistimalin önlenebilmesini sağlamak. Başvuru sahipleri açısından başlıca yenilik, vize başvurusunda parmak izinin verilmesi olacak, her 5 yılda bir yeniden parmak izi alınması gerekecek. Almanya´nın Türkiye´deki vize bölümleri ile hizmet sağlayıcı firma iDATA, uygulamayı mümkün olduğunca kolay kılmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Bu doğrultuda özel bir VIP hizmeti de sunulacak. Seyahat acenteleri vasıtasıyla başvuruda bulunma imkanı da devam edecek. Ayrıca bu yılın ağustos ayından beri Trabzon´da da bir vize başvuru merkezi faaliyet gösteriyor. Almanya`nın Türkiye`deki vize bölümleri ile iDATA şirketinin web sayfalarında biyometri ve vize hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarına ulaşmak mümkün. 

İŞTE DÜNYANIN EN HIZLI ŞİRKETLERİ! TIKLAYIN...

Türkiye ve dünya ekonomisine yön veren gelişmeleri yorulmadan takip edebilmek için her yeni güne haber bültenimiz “Sabah Kahvesi” ile başlamak ister misiniz?


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz