"Önceliğimiz aile şirketleri"

Türkiye’de şirketlerin yüzde 95’i, KOBİ’lerin ise yüzde 98,8’i aile şirketlerinden oluşuyor. Ekonominin gelişmesi için aile şirketlerinin sürdürülebilir büyümeyi başarmaları kritik… Bu hedeften yola çıkan Akbank, aile şirketlerinin uzun süre var olabilmeleri için Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle Akbank Aile Şirketleri Akademisi’ni hayata geçirdi. Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Aile şirketlerinin gelişmesi, KOBİ’lerin ve Türkiye’nin gelişmesi demek. Aile şirketlerine desteğe devam edeceğiz” diyor.

9 EYLÜL, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
"Önceliğimiz aile şirketleri"

Katılımcılar ne diyor?
HAYDAR ÇELİK/ BİLGİN LİMİTED KURUCU:
59 yaşındayım. Bu program kapsamında akademideki diğer katılımcıları tanıma fırsatı buldum. Benim için eğitimlerin en önemli kazanımı, kurumsallaşmaktan ziyade iyi yönetim uygulamalarını öğrenmem oldu. İnsan kaynakları, finans ve hukuk konularında kendi açımdan büyük fayda sağladım.
 NECDET ÖZER/ ÖZERLER GIDA GENEL MÜDÜR: Aile şirketimizde en önemli önceliklerimizden biri kurumsallaşmak. Program kapsamında Sabancı Grubu bünyesindeki Brisa fabrikasını ziyaret etme şansı yakaladık. Bu ziyaret bize inanılmaz vizyon kattı. Hayallerimizi gerçekleştirebileceğimizi görmemizi sağladı.
BÜLENT DEMİREL/ DEMİRELLER AKARYAKIT ŞİRKET ORTAĞI: Eğitimlerin en önemli faydası, bir şirketin ömrünü nasıl uzatabileceğimizi göstermesi oldu. Ayrıca finans konularında da büyük fayda sağladım.
ZEYNEP BENLİ/ ZEYNEP GİYİM YÖNETİM KURULU ÜYESİ: Aile şirketimizin ikinci kuşak üyesiyim. 44 yaşındayım, katıldığım bu eğitim bende aile şirketlerinin sürdürülebilirliği konusunda farkındalık yarattı. Aile şirketinin 3’üncü kuşaklara nasıl başarılı şekilde geçebileceğini gördüm.

"Sürdürülebilir büyüme için gerekli"
Dr. Cüneyt Evirgen Sabancı Üniversitesi EDU Direktörü
YENİ KUŞAKLAR

Kurumsallaşma ve sürdürülebilir büyüme adına doğru ve uygulanabilir mekanizmaları kurmak, çağımızın en önemli gereklerinden biri. 2’nci ve 3’üncü kuşak şirket sahipleri, Akbank Aile Şirketleri Akademisi vasıtasıyla iş dünyasındaki modern teknik ve uygulamalardan yola çıkarak şirketlerinin gelişim alanlarını tespit edebilir.
SAHA ZİYARETLERİ
Şirket sahipleri işletmelerinin gelişim alanlarını tespit ettikten sonra bunları iyileştirme şansını yakalayabilir. Ayrıca program kapsamında katılımcılar kurumsallaşma sürecinde kendilerine rehberlik edecek iş planlarını hazırlıyor. Uygulamaya odaklı içerikler doğrultusunda çerçevesi çizilen program akademik rehberlik ve saha ziyaretleriyle de destekleniyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.