"Dünya markası yaratacağız"

CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, yeni koltuğunda yeni hedeflerini Capital’e anlattı...

11.03.2016 15:31:310
Paylaş Tweet Paylaş
"Dünya markası yaratacağız"
Geçtiğimiz günlerde CNN TÜRK’ün genel müdürlüğü koltuğuna deneyimli gazeteci ve televizyoncu Erdoğan Aktaş geldi. Aktaş, yeni görevinde yoğun bir gündeme ve iddialı hedeflere odaklanmış durumda. Özellikle genç muhabirlerin yetiştirilmesi konusuna önem vereceğini söylüyor. İyi gazeteci adayları bulup, onları iyi yetiştirmek gerektiğinin altını çiziyor. Dijital ayakta da Aktaş’ın hayata geçirmek istediği birçok proje var. Cnnturk.com’un önümüzdeki dönemde adeta zıplayarak ilerleyeceğini söylüyor. “Çok iddialı konuşacağım ama kendi alanında bu yıl içinde bir numara olacak” diyor. Öte yandan Aktaş’ın bir diğer önemli hedefi ise CNN TÜRK’ü bu topraklardan çıkan bir dünya markası haline getirmek. Bunun için tüm altyapının hazır olduğunun altını çizen Aktaş, “Dolayısıyla, nasıl ki bu topraklardan bir şirket markası çıkabiliyorsa bir TV markasının da çıkması gerekiyor. Bu 5 yıllık plan. Hatta 5 yıl çok bile” diye konuşuyor. CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, yeni koltuğunda yeni hedeflerini Capital’e şöyle anlattı:
* CNN TÜRK’te genel müdürlüğe geldiğiniz andan itibaren en önemli gündem maddeleriniz nedir?
 Hangi düzeyde olursak olalım, CNN TÜRK’te çalışan herkesin ortak gündem maddeleri var. Bunlardan ilki Türkiye ve dünya gündemi. İkincisi TV ve gelişen teknolojiler. Üçüncüsü, internet dünyasıyla içiçe yapılacak olan çalışmalar. Tüm bunların her birini hem Doğan Yayın İlkeleri çerçevesinde ekrana yansıtmamız hem kendimizi geliştirmemiz hem de televizyonculuğa yeni bakış açıları getirmemiz gerekiyor. Burada kiminle konuşursanız konuşun bunlar önemli konular. Buradaki herkes çok tecrübeli, ben de biraz tecrübe edindim. Dolayısıyla meseleye bütün olarak bakmamız gerekiyor. Çünkü işin özü televizyonculuk. Dolayısıyla hem Türkiye hem dünyadaki gelişmelerle, medyanın yeni gittiği yeri iyi analiz etmek şart ve en önemli gündem maddemiz de bu. 
* Yeni bakış açısının gündemin en önemli konularından biri olduğunu söylüyorsunuz. Nedir bu yeni bakış açısı? 
 Yeni teknolojilerin sorumlusu olduğunuz televizyonculuğa adapte olması, yeni üretim biçimleri, dijital dünyayla entegrasyonundan bahsediyorum. Yoksa Türkiye’nin gündemi o kadar yoğun ki zaten... Bugün hangi konuyu öne süreyim diye dert edeceğiniz bir ortam yok. Her gün yeni birçok konu var. Gündem dayatıyor zaten. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz