Hedefimizde ilk 5 var

Hasan Tuncay ile leasing sektörünün analizini yaptık ve şirketinin planlarını konuştuk.

1.05.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Hedefimizde ilk 5 var

BÜYÜMENİN KAYNAĞI
Yeni kanunun getirdiği en önemli yeniliklerden biri sat- geri kirala işlemleri. 2013’te sektörde bu alanda 1,5  milyon dolarlık bir işlem hacmi bekliyoruz. Operasyonel kiralamanın ise sektöre rakamsal etkisinin hemen yansıyacağını düşünmüyorum. Bu kiralama yönteminin beraberinde bakım hizmeti, yedek parça ve servis hizmeti, ikinci el fiyat değerlemesi gibi birçok hizmeti de içermesi sebebiyle gerek yetkin personel ihtiyacı gerekse teknolojik altyapıda gerekecek değişiklikler süreci biraz erteleyecek.
YENİLİKLER ETKİLİ OLACAK
Bununla birlikte yeni kanunla devir süresinin ortadan kalkması, finansal kiralama sözleşmelerinin noter yerine Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Birliği’nde tescil edilmesi gibi hem operasyonel süreci, hem hukuksal süreci basitleştiren birtakım yenilikler getirildi. Bu da leasinge talebi artıracak.

"HIZA ÖNEM VERECEĞİZ"
YENİ OYUNCULAR GELECEK

Fazla sayıda oyuncunun yer aldığı sektörde yüksek ciro hedefleriyle rekabet tırmanıyor. Yabancı sermayenin yoğun olarak girmesiyle ve yeni yasayla oyuncu sayısının da artacağına inanıyorum. Bu durum var olan rekabet koşullarını daha da sertleştirecek. Uzun vadeli ve uygun maliyetli fon bulmada yaşanan zorluklar ve farklı statüdeki şirketlerin haksız rekabete neden olmasıyla kâr marjları her geçen gün daralıyor. Bu, sektörün önemli sorunlarından biri... Halk Leasing olarak biz de bu rekabet koşulları içinde hız ve servis kalitemizi artırıp önemli oyunculardan biri olmayı sürdürmek istiyoruz.
HIZLI OLAN KAZANACAK
Temelde leasing şirketleri arasında fiyatsal anlamda çok fark bulunmuyor. Ama hizmet kalitesi ve hız çok önem kazanıyor. Eğer müşteriye aynı gün içinde dönebiliyor, hatasız işlem yapıyorsanız diğer şirketlerden bir adım öne çıkıyorsunuz. Biz de müşteri talebimizi aynı gün içerisinde cevaplıyoruz. Tabii pazarda aktif şekilde yer almak da çok önemli. Halk Leasing olarak artık daha hızlı ve atak olacağız. Ayrıca nakliye, gümrük, sigorta, ithalat ve teşvik mevzuatı konularında da müşterilerimize danışmanlık yapacağız. Yarattığımız bu güvenin bizi bu rekabet ortamında öne çıkaracağına inanıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz