Kalıcı liderliğe 6 koldan birden ulaşacağız

Hakan Binbaşgil, geçen 9 ayda yaptıklarını, bankanın yeni rotasını ve gelecek hedeflerini Capital’le paylaştı.

1.10.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Kalıcı liderliğe 6 koldan birden ulaşacağız


Gelecek stratejisi
1-
Biz 16 bin ekip arkadaşımla birlikte çıtayı yükselttik. Daha ilk günden itibaren kalıcı liderlik hedefine odaklandık.
2- Yeni dönem yolculuğumuz çok başarılı başladı. ilk 6 ayda Akbank hemen her alanda pazar payı kazandı.
3- Kredi kartları alacaklarında yüzde 19’un üzerinde pazar payıyla bir numaralı bankayız. Bütün bu büyümeyi sağlıklı ve kârlılık içinde yaptık.
4- Tabii biz Akbank’ta ne pahasına olursa olsun büyümek istemiyoruz. Biz kârlılık içinde, kontrollü ve sağlıklı bir şekilde büyümek istiyoruz. Bankacılıkta sürdürülebilirlik önemli.
5- Bu yıl da büyümeye devam edeceğiz. Bu yıl 70’e yakın şube açacağız ve bine yakın kişiye istihdam sağlayacağız. Teknolojiye 120 milyon dolar yatırımımız olacak.
6- Dağıtım kanallarının iyi planlanmasına çok özen gösteriyoruz. Bir taraftan şube açmaya devam edeceğiz. Bir yandan da teknoloji yatırımlarımızı sürdüreceğiz.
7- Bizi ileriye taşıyacak motorun 6 silindiri var: Bunlar kurumsal, ticari, KOBi, bireysel ve özel bankacılık ile hazinemiz... Bu 6 konuda da kârlılık içinde büyüme hedefliyoruz.
8- KOBİ bankacılığı ve bireysel bankacılıkta daha hızlı bir büyüme yakalayabiliriz. ilk 6 ayda toplam kredilerimiz yüzde 11,5, TL KOBi kredilerimiz ise yüzde 20,1 büyüdü.
9- Avrupa’daki gelişimimizi Almanya’daki Akbank AG üzerinden yapmayı planlıyoruz.
10- Dubai’de bir temsilciğimizle Körfez bölgesine önemli destek veriyoruz. Tabii zamanla bu tür modelleri yurtdışında başka ülkelere adapte edebiliriz.
11- Yurtdışındaki bankalarla önemli işbirliklerine imza atıyoruz.

"MÜŞTERİLERE VE EKİBİME ÖZEL ÖNEM VERİYORUM"
BAŞARI İNSANDAN GEÇİYOR

İki konuya öncelik veriyorum: Müşterilerimiz ve ekip. Akbank’ın başarısının bu iki öğeden geçtiğine inanıyorum. Biz müşteri odaklı bir bankayız ve benim zamanımın yarısından fazlası sahada geçiyor. Müşterilerimizle, çalışanlarımızla... Kalıcı lider olacaksak müşteriyi ve piyasayı iyi anlamamız ona göre de hizmetlerimize şekil vermemiz lazım. Müşterilerimize en iyi hizmeti verecek olan da çalışanlarımız.
MOTİVASYONUMUZ YÜKSEK
Bugün bankada her çalışanımız özverili bir çalışma içinde. Yüksek tempolu ancak, severek, benimseyerek çalışmak çok üstünde durduğumuz bir konu. Başarı için bunun gerekli olduğunu düşünüyoruz. Pozitif enerjili bir çalışma ortamı geleceğimiz için önemli. Akbank ülkenin en iyi kabiliyetlerini kendi bünyesine çekebilen bir banka. Akbank’ın Türkiye’de tartışmasız en çok çalışılmak istenen kurum olmasını çok arzuluyorum. Bu amaçla da zamanımın büyük bir bölümünü insana ve insan kaynakları konularına ayırıyorum. Kalıcı liderliğin buradan geçtiğine inanıyorum. Bankada şu an çok olumlu bir hava var. Motivasyon ve enerji seviyemiz yüksek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz