Katlama hesapları

Türkiye ilk 10'a girerken devler nasıl büyüyecek?

1.04.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Katlama hesapları

Bu doğrultuda da kaliteden asla taviz vermeden, gerekiyorsa zaman zaman sektördeki en pahalı marka olmayı da göze alarak tüketicimize en sağlıklı ürünleri sunmak için çalışıyoruz. Ayrıca, dünyadaki teknolojileri Türkiye’ye getirirken makinesinden ürününe kadar hepsini Türk tüketicisine uyumlu hale getiriyoruz. Teknoloji ve yenilikçi yatırımlarımızı sürdürerek 10 yıllık hedeflerimize ulaşacağız.” Polonez markasıyla tanınan Trakya Et de yenilikçilikle büyüme hedefinde. Trakya Et Genel Müdürü Andaç Günsoy, son 10 yılda 7 kat büyüdüklerini söylüyor. Günsoy, gelecek 10 yılda ise ciroyu 10’a katlayarak 1 milyar TL ciro eşiğini geçme hedeflerini dile getiriyor. Günsoy, ciroyu 10’a katlarken neler yapacaklarını şöyle açıklıyor: “Yenilikçilik yaşam kaynağımız. Ürün çeşitliliğimizi yenilikçi ürünlerle sağlıyoruz. Bu sayede son 10 yılda olduğu gibi önümüzdeki 10 yılda da ciromuzu 10’a katlayacağız.”

AHMET KİRMAN / ŞİŞECAM YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ VE GENEL MÜDÜRÜ
SATIN ALMALARLA CİROYU 3'E KATLARIZ"
YURTDIŞININ AĞIRLIĞI

Şişecam Topluluğu’nun cirosunu, 2020’ye kadar 3’e katlayacak bir hazırlık içindeyiz. 2012’de 5.370 milyon TL’ye yaklaşan bir satış hacmine ulaştık. 2013 yılında ise yüzde 10 büyümeyi hedefliyoruz. Dünyada daha fazla yerde, daha fazla üretim ve satış hacmiyle var olmayı planlıyoruz. Cam üretim faaliyetlerimizin yüzde 40’ı yurtdışında. Bu oran, cam ambalajda yüzde 60’lara çıktı. 5 yıllık süreçte bu denge yurtdışı lehine değişecek.
İNORGANİK BÜYÜYECEĞİZ
Yurtdışında inorganik büyümeyi önemsiyoruz. Bulgaristan’daki cam ev eşyası ve düz cam operasyonlarımızın hacmini katlayacağız. Rusya’da da yeni bölgelerde düz cam, cam ev eşyası ve cam ambalajda, yeni hat ve tesisleri hayata geçireceğiz. En son Romanya’daki oto cam fabrikasını yurtdışı faaliyetler zincirimize ekledik. Daha niş pazarlara girmeye çalışıyoruz. Hindistan gibi uzak bir coğrafyada düz cam pazarına girdik. Yakın coğrafyamızda satın almaya aday şirketler var.
YENİ ALIMLAR GÜNDEMDE
Almanya’da ana sanayinin tercih ettiği enkapsüle cam tedarikçisi Fritz Holding’in yüzde 100 hissesini satın almaya yönelik iyi niyet anlaşması imzaladık. Satın almanın ardından portföyümüzü genişleterek Mercedes-Benz, BMW, Porsche, Audi, Volkswagen, Opel, Lamborghini, Land Rover, Jaguar gibi üst kaliteye sahip markalara üretim yapacağız.
RADARIMIZDA DÜNYA VAR
Rusya’da cam ev eşyası alanında yeni bir fabrikayı devreye alacağız. Bulgaristan ve Rusya projeleriyle 850 bin tonluk kapasiteye ulaşarak dünyanın en büyük cam ev eşyası üreticisi olma potansiyeline sahibiz. Cam ev eşyası alanında, başta Meksika olmak üzere Asya, Latin Amerika ve Doğu Avrupa’da fırsatlara bakıyoruz. Dünyanın bütün coğrafyaları radarımızda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz