Sadakat için itici güç oluşturuyor

Shell&Turcas Petrol’ün CEO’su ve Prakende Genel Müdürü Jacek Dzıembaj, sorularımızı yanıtladı.

1.03.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Sadakat için itici güç oluşturuyor


Son olarak hangi ödülü aldınız?
En son aldığımız ödül, Capital Dergisi'nin gerçekleştirdiği araştırmada, yeniden “Akaryakıt ve Madeni Yağ Dağıtım Sektörünün En Beğenilen Şirketi” seçilmemiz oldu.

Sizin için bu ödülün anlamı nedir?
Capital'in araştırması, referans olarak kabul edilen, önemli ve kapsamlı bir değerlendirme. Ayrıca böyle bir araştırmada, 10'uncu kez sektörün en iyisi seçilmek, müşteri memnuniyetinde yakaladığımız istikrarı ve tüketicilerin Shell kalitesine olan sadakatini yansıtıyor. Böylesine değerli bir ödülü 10 kez kazanmak, kırılması zor bir rekordur.

Ödül almanızda hangi stratejiler rol oynuyor? Çalışmalarınızda hangi alanlara verdiğiniz önemin öne çıktığını düşünüyorsunuz?
Shell'i başarıya taşıyan unsurlar yenilikçi yaklaşımımız, kaliteli ürünlerimiz, tüketicilerin beklenti ve taleplerini zamanında öngörerek en doğru çözümü sunmak için sürekli çalışmamız ve yüksek hizmet standartlarımızdır. Sürdürülebilir iş yapma yaklaşımımızla faaliyetlerimizin çevresel, kültürel ve toplumsal açıdan değer yaratmasına da özellikle dikkat ediyoruz.

Aldığınız ödüllerin şirketinize ne gibi katkıları oldu? Bu konuda bir araştırmaya da gözleminiz var mı? İş sonuçlarınıza yansıyor mu? Çalışan motivasyonuna ne gibi katkıları oluyor?

Gerçekleştirdiğimiz çalışmaların ödüllendirilmesi, öncelikle güçlü bir motivasyon kaynağı oluşturuyor. Aldığımız ödüller, markamızın bilinirliğini ve tüketicilerin tercihini, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın başarısını yansıtıyor. Ödüller, başarıları devamlı kılmak, tüketicilerin sadakatini korumak için itici güç oluşturuyor. Başarı her zaman takım ruhu gerektirir. Yerel ve uluslararası ölçekli ödüllerin hepsi, takım ruhunun önemini ortaya koyuyor ve ekip çalışmasını teşvik ediyor. Aldığımız ödülleri, başarılarımızın karşılığı olması kadar geleceğin yol haritası olarak da görüyor ve standartlarımızı daha da yükseltmek için ders çıkarıyoruz. Ayrıca destek verdiğimiz projelerin başarıya ulaşması da bizim için gurur kaynağı oluyor. 16 yıldır katkı sağladığımız ve dünyanın en önemli arkeolojik kazı çalışmalarından biri olan Çatalhöyük’ün UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınması, bizi motive eden gelişmeler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz