Vodafone Çiftçi Tırı 4 milyon kişiye ulaştı

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, sorularımızı yanıtladı.

1.06.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Vodafone Çiftçi Tırı 4 milyon kişiye ulaştı

Örneğin Vodafone Çiftçi Kulübü üyeleri, 2434 Çiftçi Haber Paketi ile kendilerini ilgilendiren tüm haberleri herkesten önce öğrenebiliyorlar. Bu paket ile bulundukları şehre özel hava tahmini yorumlarıyla ürüne özel hastalık uyarılarını anında öğrenerek iş süreçlerinde verimliliği artırıyorlar. Aynı zamanda hal ve piyasa fiyatları ile tarım sektörüne özel en güncel son dakika bilgilerini de herkesten önce bilmenin ayrıcalığını yaşıyorlar. Ücretsiz Kaza Sigortası ile çiftçilere tam güvence sağlayan Vodafone Çiftçi Kulübü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yürürlüğe koymuş olduğu yeni yönetmelikler, düzenlemeler, haberler ve diğer bilgilendirme mesajlarını da ücretsiz olarak çiftçilere duyuruyor.

Marka işbirlikleri gerçekleştirerek avantajlar sağlıyor musunuz?
- Gerçekleştirdiğimiz marka ortaklıklarıyla çiftçilere avantajlı fiyatlarla traktör sahibi olma imkanı da sağlıyoruz. Son olarak 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nde çiftçilerimize sunduğumuz “Akıllı Çiftçi Telefonu” ile akıllı teknolojilerle çiftçilerimizin fark yaratmasını destekliyoruz. Samsung Galaxy Pocket “Akıllı Çiftçi Telefonu”nu çok avantajlı koşullarla çiftçilerimize sunuyoruz. Vodafone Çiftçi Kulübü üyeleri, “Vodafone Çiftçi Kılavuzu Uygulamasını satışa sunulan Samsung Galaxy Pocket telefonuyla ayda 5 TL’ye, Cep Çiftçi Tarifesi ile birlikte ve 2 yıl taahhütle satın alabiliyorlar. “Vodafone Çiftçi Kılavuzu Uygulaması” ile çiftçiler; hava durumu, 5 günlük zirai meteorolojik tahminler, ürün ve ürün gruplarına özel haberler, ürünlerin borsa fiyatları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın duyuru ve mevzuat değişiklikleri ile tarıma ilişkin tüm güncel bilgilere herkesten önce erişebiliyor. “Vodafone Çiftçi Kılavuzu Uygulaması”, çiftçilerin yetiştirdikleri ürün vemahsulleri aracısız bir şekilde, cepten tüm Türkiye’ye tanıtmalarına olanak sağlayan Çiftçi ilan Servisi ile de entegre çalışıyor.

Mobil iletişim teknolojileri tarım entegrasyonu
YAŞAM KALİTESİ ARTACAK

Mobil iletişim teknolojilerinin tarım sektörüne entegrasyonuyla birlikte, tarımsal gelirlerde en yüksek artışın gelişmekte olan ülkelerden sağlanacağı öngörülüyor. Bugün Afrika, Ortadoğu, Latin Amerika ve Asya-Pasifik bölgelerinde 3,5  milyonu aşkın mobil bağlantı bulunuyor. Dolayısıyla mobil iletişim teknolojilerinin bu bölgelerde çiftçilerin ve ailelerinin yaşam kalitelerini artıracak.

KARBON AYAK İZİ AZALACAK

Tarımsal gelirlerden elde edilecek toplam 138 milyon dolar oranındaki artışın yüzde 64 oranında Hindistan, yüzde 48 oranında Afrika, yüzde 15 oranında Ortadoğu, yüzde 8 oranında Avrupa ve yüzde 3 oranında Avustralya’dan geleceği öngörülüyor. Mobil iletişim teknolojilerinin gelişmekte olan ülkelere en çok tarımsal gelir artışı, gelişmiş ülkelere ise karbon ayak izini azaltma konusunda katkı sağlayacağı görülüyor.

KADIN ÇALIŞAN FAZLA

“Connected Agriculture” adlı rapor tarım sektöründe kadınların kritik rolüne işaret ediyor. Mobil teknolojilerin kadınların tarımsal üretimlerini daha verimli kılmak konusunda üstleneceği öncü rolü ortaya koyuyor. Rapora göre, global arenada tarım sektörü çalışanlarının yarısından fazlası kadın; bu oran bazı ülkelerde yüzde 70’lere varıyor. Ancak tarım sektörüne sağladıkları bu hayati faydaya rağmen, kadınların bilgiye ve eğitim olanaklarına erişimi erkeklere oranla çok daha kısıtlı. Bilgiyi her an her yerden erişilebilir kılan mobil iletişim teknolojilerinin, kadınların tarımsal üretimlerini daha verimli kılmak konusunda sunabileceği önemli katkılar bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz