Vodafone Çiftçi Tırı 4 milyon kişiye ulaştı

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, sorularımızı yanıtladı.

1.06.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Vodafone Çiftçi Tırı 4 milyon kişiye ulaştı
Vodafone Türkiye’deki milyonlarca çiftçinin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu amaçla Vodafone Çiftçi Kulübü programını hayata geçirdi. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, “Çoğunlukla kırsal bölgelerde yaşayan çiftçilerle etkin iletişim kurmak, onlara mobil teknolojilerin işlerine yapabileceği katkıları anlatmak ve ihtiyaçlarını ilk elden öğrenmek amacıyla il il Anadolu'yu dolaşan Vodafone Çiftçi Tırı’nı hayata geçirdik. Bu tırla bugüne kadar 170 bin km yol kat ettik ve 4 milyonu aşkın çiftçiye ulaştık” diyor. Bugün Türkiye’de nüfusun yaklaşık yüzde 27’si tarımda istihdam ediliyor. Tarım Türkiye ekonomisinin bel kemiğini oluşturuyor ancak GSMH içerisindeki payı giderek küçülüyor. Tarımın bu anlamda Vodafone Türkiye için önemli bir odak noktası olduğunu söyleyen Vodafone Türkiye icra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, “Ülkemizin ticari yaşantısı açısından bu kadar önemli  bir bileşen oluşturmasına rağmen, çiftçilerimiz ölçek ekonomilerinden yeterince faydalanamıyor. Kârlarını artıramıyorlar; bunun bir sonucu olarak da tarım sektöründe verim giderek düşüyor” diyor. Vodafone Türkiye, 2009 yılında tarım sektörünün karşı karşıya olduğu tüm bu sorunların çözümüne ne gibi katkılar sağlayabileceğini kapsamlı bir şekilde masaya yatırdı. Sonuçta ortaya sosyal iş modeli olarak kurguladığı Vodafone Çiftçi Kulübü çıktı. Vodafone bu programla Türkiye’deki milyonlarca çiftçinin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Programın en önemli bileşenlerinden birini, çiftçileri iş süreçlerinde daha bilinçli ve donanımlı kılmak amacıyla gerçekleştirilen eğitim çalışmaları oluşturuyor. Öğüt, Vodafone Çiftçi Tırı ile çoğunlukla kırsal bölgelerde yaşayan çiftçilerle etkin şekilde iletişim kurmak, onlara mobil teknolojilerin işlerine yapabileceği katkıları anlatmak ve ihtiyaçlarını ilk elden öğrenmek amacıyla il il Anadolu'yu dolaştıklarını söylüyor. Öğüt, “Vodafone Çiftçi Tırı ile bugüne kadar 170 bin km yol kat ettik ve 4 milyonu aşkın çiftçiye ulaştık” diyor. Öğüt’ün sorularımıza verdiği diğer yanıtlar şöyle:

Vodafone tarıma yönelik ne gibi hizmetleri var? Tarıma yönelik servisleriniz ya da projeleriniz var mı? içeriğinden bahseder misiniz?
- Vodafone Türkiye olarak, ticari faaliyetlerimize olduğu kadar sosyal yatırımlarımıza da büyük önem veriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz ülkenin sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak üzere çalışıyoruz. Mobil iletişim teknolojilerinin toplumların hayatını kolaylaştırmak, yaşam kalitelerini artırmak, iş süreçlerini optimize etmek gibi çok önemli avantajları bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz