"İletişimin odağında dijitalleşme var"

Burak Gözalan,"Türkiye de ilk kez geleneksel bir ajans, bir dijital ajansa katılmış olacak"diyor

1.08.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
"İletişimin odağında dijitalleşme var"
İKİ AJANS BİRLEŞİYOR Burak Gözalan, 7,5 yıl önce Ajans 27’yi kurdu. 4 yıl önce de dijital reklamdaki potansiyeli görerek Pure New Media’yı hayata geçirdi. Bu yıla kadar iki ayrı çatı altında farklı ihtiyaçlara yanıt veren Gözalan, reklam sektöründeki gelişimi göz önüne alarak Ajans 27’yi Pure New Media çatısı altında birleştirme kararı aldı. Bunun Türkiye’de bir ilk olacağının altını çizen Gözalan, “Türkiye’de ilk kez geleneksel bir ajans bir dijital ajansa katılmış olacak” diyor. Bu gelişimin nedenini de şöyle açıklıyor:

İLETİŞİMİN ODAĞI
“Dijital medyanın tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızlı şekilde büyümesi, bizi bu noktaya getirdi. Artık iletişimin odağında dijitalleşme var. Tüm markalar, özellikle son 2 yılda sosyal medyanın ne kadar güçlü bir mecra olduğunun farkına vardı. Biz de yeni yapılanma kapsamında Pure New Media Communication Agency olarak 45 kişilik ekibimizle dijital iletişimi odağına alan markalara, 360 derece iletişim hizmeti vereceğiz.”

TOFAŞ KONKURUNU KAZANDI
Son yıllarda dijitalin katkısıyla hızla büyüyen Pure New Media, kazandığı konkurlarla da dikkat çekiyor. Son olarak 15 dijital ajansın katıldığı Tofaş konkurunu kazandı. Tofaş’ın tüm markalarının online iletişim çalışmalarını yapmaya başladı. Tofaş’ın da katkısıyla ciroda önemli bir büyüme yaşamaya başladıklarını belirten Gözalan, “2010’da cirosal büyümemiz yüzde 100’ün üzerinde gerçekleşecek” diye konuşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz