"Reklam müzikleri arama motorundan"

"Müzik reklamın olmazsa olmazıdır"

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Reklam müzikleri arama motorundanGARAJDA KURULDU
Jingle House, bundan 20 yıl önce Hakan Özer ve Ömer Ahunbay tarafından bir stüdyonun garajında kuruldu. Her yıl giderek büyüyen şirket, bugün 5 stüdyoda 21 kişiyle faaliyet gösteriyor. Müziğin reklamın olmazsa olmazı olduğunu anlatan Jingle House Kurucu Ortağı Ömer Ahunbay, bugüne kadar birçok başarılı projeye imza attıklarını söylüyor.

BONUS'DA İMZASI VAR
Binlerce çalışma arasında bir ayrım yapmanın, hatta hatırlamanın kendisi için çok zor olduğunu belirtse de "Ancak bizim için en uzun ömürlülerden bir tanesi tabii ki Garanti Bonus. Bonus'umuzun yaklaşık 10 yıldır marka ile özdeşleşmiş bir melodisi var" diyor.

AMATÖRLER İÇİN SİTE
Jingle dünyasının usta ismi Ahunbay'ın bugünlerdeki en önemli gündemi Bimuziklazım.com adını taşıyan proje. Bu proje, enstrümantal müzik üreten amatör profesyonel sanatçıların eserlerini online bir arama motoru ile reklam sektörüyle buluşturmayı hedefliyor.

HEDEF ÇOKSESLİLİK
 "Türk Müzik tadına uygun eserlerin çoğunlukta olduğu bu sitede, herkesin para kazanabileceği bir sistem ürettik" diyen Ahunbay, kendi açılarından bu işin daha çok sosyal sorumluluk olarak görüldüğünün de altını çiziyor. "Amacımız kârdan çok çok seslilik ve çok renklilik sunmak. Halihazırda sistemde bin 500 un üstünde eser var. Ancak orta vadede hedefimiz sadece daha fazla eser toplayıp yurtdışına açılmak ve kârlı bir şirket haline dönüşmek" diye konuşuyor.
 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz