"Türkiye'nin ilk global ajansı olacağız"

Art grup krize rağmen büyümeyi başarılı bir şekilde sürdürüyor.

1.08.2010 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
"Türkiye'nin ilk global ajansı olacağız"
İKİNCİ OFİS AZERBAYCAN’DA Art Grup, 2009 başından itibaren hareketli bir süreç yaşıyor. Krize rağmen büyümesini sürdürüyor. Yurtdışı açılımları konusuna da hız vermiş durumda. İlk yurtdışı ofisini Arnavutluk’un başkenti Tiran’da açtıktan sonra ikinci yurtdışı atağını Azerbaycan’da gerçekleştirdi. Bakü’de kurduğu bir ofisle Azerbaycan’daki reklam sektöründe yerini aldı. Açılışın hemen sonrasında ülkenin ikinci büyük GSM operatörü Bakcell konkurunu kazandı. Art Grup Eş Başkanı Özgür Sağlam, gelişmelerden memnun. Özellikle Bakcell için yaptıkları çalışmanın şirketi, sektörde en hızlı büyüyen operatör haline getirdiğini belirtiyor.

YENİ MARKALAR GELDİ
Art Grup cephesindeki bir diğer önemli gelişme de sektörün en başarılı isimlerinden Doğan Yarıcı’nın bu yılın başında şirkete katılması oldu. Yarıcı’nın ekibe dahil olmasıyla art arda girilen konkurlar da yüzleri güldürdü. Sağlam, “Çelik Motor’un bütün markaları Kia, Geely, Lada, Çelik Motor Oto Kiralama, Cooper Tires ve Avon Tyres portföyümüze katıldı. Hızlı tüketimde Eker ve Ofçay, ulaştırmada Metro Holding, Metro Turizm ve Seyahat, kozmetik ve sağlık destek sektöründen GNC ajansımızın yeni markaları oldu” diyor.

İZMİR’İ DÜNYAYA TANITACAK
Son olarak İzmir Kalkınma Ajansı İZKA’nın İzmir’in dünyada tanıtımı için açtığı “Kentsel Stratejik Plan” konkurunu kazanan Art Grup, bugünlerde yoğun şekilde çalışmalarını sürdürüyor.
Son 4 yılda ajanslarının 4 katı büyüklüğe ulaştığını hatırlatan Sağlam, “Yeni yöneticileri bünyemize katarak hızlı adımlarla yürüyeceğiz. Yurtdışı yatırımlarımıza Suriye, Irak, Ukrayna gibi potansiyel pazarlara yatırım yaparak devam edeceğiz. Ayrıca Hispanik pazarlarda Amerika’nın yaptığı gibi biz de etnik pazar olan Almanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerde şubeler açarak büyüyeceğiz. Önümüzdeki 5 yıl içinde, en az 9 ülkede iletişim faaliyetlerini sürdüren Türkiye’nin ilk yerli global ajansı olacağız” diye konuşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz