Koçtaş

#168 Koçtaş

Perakende | İstanbul

Ciro
1.307.151.000₺
Vergi Öncesi Kâr (TL)
*
İhracaat ( $ )
*
Çalışan Sayısı
3.033

Koçtaş, perakende satışlarına 24 Mayıs 1996 tarihinde İzmir-Bornova’da açtığı ilk mağazasıyla başladı. 2000 yılında ev geliştirme sektörünün dünya çapındaki en büyük 3 şirketinden biri olan Kingfisher Grubu’na bağlı B&Q ile ortaklık anlaşması imzaladı. Şubat 2000’de başlayan ortaklıkla şirketin yüzde 50 hissesi Koç Grubu’na, yüzde 50 hissesi de B&Q’nun bağlı olduğu Kingfisher Grubu’na verilirken ve şirketin resmi adı da Koçtaş Yapı Marketleri Ticaret A.Ş. oldu. Bugün Koçtaş, Türkiye’nin 19 ilinde toplam 41 mağazasında, ev tekstili ürünlerinden mutfak, banyo ve seramiğe, bahçe mobilyalarından aydınlatma ürünlerine on binlerce ürün satıyor.

(*) : Açıklanmadı
Koçtaş, kapılarını kademeli açtı
Perakende

Koçtaş, kapılarını kademeli açtı

Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu, Kovid-19 karşı tüm önlemleri aldıklarını ve kademeli olarak mağazaları açmaya başladıklarını bildirdi.

4 MAYIS, 2020

"HIZLI DEĞİL SAĞLIKLI BÜYÜYECEĞİZ"
Söyleşiler

"HIZLI DEĞİL SAĞLIKLI BÜYÜYECEĞİZ"

Son yıllarda önemli bir hareket var. Fransız Conforama, Avusturyalı Baumax gibi oyuncular yapı market sektörünü terk ederken Praktiker tekrar Türkiye’ye döndü. Bu alanda Koçtaş, 1,2 milyar TL’lik cirosuyla lider durumda. Koçtaş Genel Müdürü ALP ÖNDER ÖZPAMUKÇU, liderliklerini sürdüreceklerini söylüyor. Satın alma fırsatlarına her zaman baktıklarını belirten yönetici, organik büyümeye devam edeceklerini açıklıyor. Özpamukçu, “Yüksek büyüme döneminin geride kaldığını görüyoruz. O yüzden tüketiciye yakın olanlar, nabzını tutanlar, fark yaratanlar öne çıkacak” diye konuşuyor.

19 MART, 2015

Yapı Markette Potansiyel Büyük
Perakende

Yapı Markette Potansiyel Büyük

Levent Çakıroğlu / Koçtaş Genel Müdürü    Bir dönem yapı malzemeleri alanında nalburlar etkindi. Ev yönelik yapı malzemeleri alanına büyük marketlerin girişi 1980’lerin ortasında gerçekl...

1 OCAK, 2003

Hedefimiz Dijital Şirket
Teknoloji

Hedefimiz Dijital Şirket

Kerrin Qualters / Koçtaş Genel Müdürü   Koçtaş, perakende sektörünün devlerinden... Yapı market alanında faaliyet gösteriyor. İngiliz B&Q şirketiyle ortaklığa gittikten sonra, teknoloji...

1 OCAK, 2002