Oyak Renault

#14 Oyak Renault

Otomotiv | İstanbul

Ciro
24.635.365.339₺
Vergi Öncesi Kâr (TL)
*
İhracaat ( $ )
3.633.837.000$
Çalışan Sayısı
7.527
Şirket, 1969 yılında Renault markalı otomobillerin Türkiye’de üretilmesi amacıyla kuruldu. Bugün faaliyetini Oyak’ın yüzde 49 ve Renault Grubu’nun yüzde 51 payı ile sürdüren Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, yıllık 360 bin otomobil ve 750 bin motor üretim kapasitesi ile Renault’nun Batı Avrupa dışında en yüksek kapasiteye sahip üretim tesislerinden biri konumunda. Oyak Renault Otomobil Fabrikaları, Renault marka binek araçların, motorlarının ve başta vites kutusu olmak üzere diğer mekanik parçalarının üretimini ve ihracatını gerçekleştiriyor. Oyak Renault, yarım asra uzanan köklü geçmişi ile Türkiye tarihinin en başarılı uluslararası doğrudan yatırımlarından biri. Karoseri-montaj ve mekanik-şasi fabrikaları, bir uluslararası lojistik merkezi ve bir de AR-GE merkezinden oluşan Oyak Renault, Renault Grubu’nun dünya çapındaki 38 üretim merkezinden biri.
(*) : Açıklanmadı
Bursa'ya motor yatırımı
Otomotiv

Bursa'ya motor yatırımı

Oyak Renault, Bursa'da alüminyum motor bloğunu üretmek üzere yeni yatırımın temelini Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nın katılımıyla attı.

19 EKİM, 2018

Dev fabrikada eylem son buldu!
Otomotiv

Dev fabrikada eylem son buldu!

OYAK Renault'da 12 gündür süren eylem bugün sona erdi.

28 MAYIS, 2015

OYAK Renault ile işçiler yine anlaşamadı!
Otomotiv

OYAK Renault ile işçiler yine anlaşamadı!

OYAK Renault'da işçi temsilcileriyle yönetim arasında 6 saat süren görüşmelerde uzlaşmaya varılamadı.

26 MAYIS, 2015

Avrupa’nın Oto Sanayi Sitesi
Otomotiv

Avrupa’nın Oto Sanayi Sitesi

Oyak Renault’nun Megan II Sedane’ı, Tofaş’ın MiniCargo’su, Ford Otosan’ın Transit Connect’i…Türk otomotiv sanayi, yeni model üretimleriyle dünya devi şirketlerin birer üretim üssü konumuna yükseldi...

1 HAZİRAN, 2005