Vakko

#446 Vakko

Tekstil-Konfeksiyon | İstanbul

Ciro
520.383.120₺
Vergi Öncesi Kâr (TL)
18.845.747₺
İhracaat ( $ )
800.895$
Çalışan Sayısı
1.681
Vakko’nun temeli, 1934’te Vitali Hakko tarafından "Şen Şapka” adıyla kurulan, küçük bir şapkacı dükkanına dayanıyor. "Şen Şapka” Vakko’ya dönüştükten sonra, Türk ipeği, pamuğu ve yünüyle son moda eşarplar üretmeye başladı. Vakko’nun tarihi ilklerle dolu. Vakko, Türkiye’nin ilk moda reklam vereni. 1962’de ilk Vakko moda mağazası Beyoğlu’nda açıldı. Burada müşteriler ilk kez pazarlıksız satış, düzenli indirimli satış, satılan malın değiştirilmesi, geri alınması gibi uygulamalarla tanıştı. Bugün Vakko, Vakko Boutique, Vakko Couture, Vakko Shoes&Bags, V2K designers, Vakko Wedding, Vakko Mare, W Collection, Outlet Vakko ve Vakkorama olmak üzere 10 konseptte mağazacılık yapıyor. Hartford, Pronovias ve Christofle’un Türkiye mağazaları Vakko çatısı altında yer alıyor.
(*) : Açıklanmadı
Sanal mağazayı yeniden açtı
Tüm Haberler

Sanal mağazayı yeniden açtı

Lüks perakende markası Vakko, 31 Mart'ta ara verdiğini açıkladığı online satışlara bugünden itibaren yeniden başladığını duyurdu.

14 NİSAN, 2020

Derin Su Tutkunları
İş Yaşam

Derin Su Tutkunları

Su altının büyülü dünyası birçok iş insanı için adeta tutkuya dönüşmüş durumda. Dalarken normal hayatın akışı dışına çıktığını söyleyen Galata Business Angels Başkanı Emre Kurttepeli , o anlarla ilgili duygularını “Dalmak özgürlüktür” diye ifade ediyor. İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut, dalışta yaşanan adrenalinle yenilendiğini belirtiyor. Vakko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jeff Hakko ise “Suyun altına daldığım anda tüm stresten, günlük hayatın yüksek ve hengameli temposundan, her türlü kargaşadan uzaklaşıyorum” diye konuşuyor.

23 TEMMUZ, 2015

Sınır Ötesi Mağazacılık!
Perakende

Sınır Ötesi Mağazacılık!

Son yıllarda Türk girişimcilerinin dünya çapındaki başarısı kendini ihracatta gösteriyordu. Şimdi ise büyük bir mağazacılık atağı başladı… Zorlu, Orka, Koton, Altınyıldız, Vakko, Goldaş, Ayyıldız, ...

1 EKİM, 2004

Reklamın İlkleri
Diğer Sektörler

Reklamın İlkleri

İşbankası , Yapı Kredi Bankası, Vakko, Nestle, Coca Cola ve diğerleri… Şirketlerin hayatında “ilk” uygulamaların yeri farklıdır. Tıpkı reklamda olduğu gibi… İlk yayınlanan reklamlar, şirketin geliş...

1 NİSAN, 2003