Borsa İstanbul'un Genel Müdürü değişti

Borsa İstanbul'un Genel Müdürü Halk Yatırım Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Çetinkaya oldu.

8.06.2017 17:00:030
Paylaş Tweet Paylaş
Borsa İstanbul'un Genel Müdürü değişti
Borsa İstanbul'un Genel Müdürü Halk Yatırım Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Çetinkaya oldu. Çetinkaya Mevcut genel müdür Osman Saraç'ın yerine devam edecek.

Himmet Karadağ yeniden Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Seyit Ahmet Işkın, Bilal Topçu ve Osman Saraç Borsa İstanbul Yönetim Kurulu'ndan ayrıldı.

MURAT ÇETİNKAYA KİMDİR?

1970 yılında Ankarada doğdu. TED Ankara Kolejini bitirdi (1988); Orta Doğu Teknik Üniversitesi Malzeme ve Metalurji Mühendisliğinden mezun oldu (BSc,1992). T.C. Ziraat Bankası AŞ Bankacılık Okulunu bitirdi (1993) ve Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü-Bankacılık anabilim dalında yüksek lisans yaptı (BA,2001). T.C. Ziraat Bankası AŞ Fon Yönetimi Müdürlüğünde başladığı meslek hayatını, Tekstilbank AŞ Hazine Müdür Yardımcısı ve Diler Yatırım Bankası AŞ Hazine Müdürü olarak devam ettirdi.

Ağustos 2010’dan itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ’de Genel Müdürlük görevini yürüten Çetinkaya, kuruluşundan Nisan2013’e kadar Halk Portföy Yönetimi AŞ Yönetim Kurulunda yer aldı. Bu tarihten itibaren Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Sektör temsili çerçevesinde 2013-2016 Yılları arasında TOBB Türkiye Sermaye Piyasası Sektör Meclisi Başkan Yardımcılığı ile 2014-2016 yılları arasında Borsa İstanbul Disiplin Komitesi Üyeliği ve Başkanlığı görevlerini üstlendi.

Çetinkaya 2013’ten bu yana Sermaye Piyasası Profesyonelleri Derneği (EFFAS Türkiye) Başkanı ve Mayıs 2016’dan itibaren Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu üyesidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz