Hisse bazında getiriler yüksek olur

Piyasaların kasım ve aralık aylarında daha olumlu bir performans göstermesi muhtemel gözüküyor.

1.11.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Hisse bazında getiriler yüksek olur
GÖRÜŞ
ABD’den gelen varlık alımlarmm azaltılması kararının 2014’e sarktığı haberleriyle piyasaların kasım ve aralık aylarında daha olumlu bir performans göstermesi muhtemel gözüküyor. Ancak endeks yılbaşında 78.000 seviyelerine!eydi. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 78.000 seviyesinin üzerinde kalınması hem piyasaların güçlü olduğunu hem de endeksin şu an için çok da ucuz olmadığını gösteriyor. Bundan sonraki olası gelişmeleri PhillipCapital Yurtiçi Piyasalar Müdürü Oğuz Yılmaz değerlendirdi:

“Yılın son iki ayında yukarı hareketlerde marjın endeks bazında düşük olacağını düşünüyorum. Ancak doğru hisse seçimleriyle birlikte mevcut durumda olumsuz bir hava olmamasından dolayı yüksek primler yakalanabilir. Yılın pozitif reel faiz ortamında tamamlanmasını bekliyorum. Bu da 7,70 seviyelerindeki gösterge faiz oranında aşağı marjın düşük

olduğunu gösteriyor. Endeksin hem döviz hem de faiz cephesinden ciddi düşüşler gelmeden zirveyi (93.398) tekrar test etmesi kolay gözükmüyor, Ancak 80.000 seviyesinin üzerinde gerçekleşecek kapanışlar, endeksin yılın son iki ayında 86.000 seviyelerini tekrar test etmesini sağlayabilir. Fakat daha yukarı hareketler için yılın ilk iki ayında ABD ve AB cephesinden gelmesi muhtemel sıkıntılı haberlerin beklentisi, endeksin önündeki en önemli engel konumunda.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz