THY hisse geri alımı yapacak

THY, çıkarılmış sermayesinin yüzde 10'u karşılığına gelen pay sayısı ve 500 milyon TL'ye kadar hisse geri alımı yapacak.

5.04.2016 16:53:500
Paylaş Tweet Paylaş
THY hisse geri alımı yapacak
Türk Hava Yolları (THY) Anonim Ortaklığı’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucuna ilişkin karar metni yayımlandı.

Karar metninde Türk Ticaret Kanunu hükümleri, Sermaye Piyasası mevzuatı, vergi mevzuatı, ilgili diğer yasal mevzuat ve Ortaklık Esas Sözleşmesi’nin kar dağıtımı ile ilgili maddesi çerçevesinde, dağıtılabilir net karın en az yüzde 20’sinin nakit ve/veya bedelsiz pay olarak dağıtılmasının hedeflendiği belirtildi.

Ulusal ve küresel ekonomik şartlara, ortaklığın orta ve uzun vadeli büyüme ve yatırım stratejilerine ve nakit gereksinimlerine bağlı olarak bu oranın her yıl yönetim kurulu tarafından gözden geçirilebileceği kaydedilen karar metninde, "Kar payı dağıtımına, en geç genel kurul toplantısının yapıldığı yılın sonuna kadar olmak kaydıyla, genel kurulda belirlenen tarihte başlanır. Şirket yürürlükteki mevzuat hükümlerine uygun olarak kar payı avansı dağıtabilir, kar payını eşit veya farklı tutarlı taksitlerle ödeyebilir." ifadelerine yer verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz