Yeşil rekabet

Filolarını çevreci araçlarla yeniliyor, yeşil binalara taşınıyor, tüm süreçlerde çevreye duyarlı çözümlere odaklanıyorlar...

1.05.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Yeşil rekabet


MYCARGO, OPERASYONLARINI ARTIRIYOR
17-18 NİSAN
2012 tarihlerinde gerçekleştirilen ve dünyanın birçok ülkesinden sivil havacılık otoritelerinin katıldığı "Hava Kargo ve Lojistik Konferansı", istanbul Ataköy Sheraton Otel'de yapıldı. iki gün süren ve yeni yatırım fırsatlarının tartışıldığı konferansın ilk gününde "Havaalanları ve Altyapı Çalışmaları, NATO Tarafından Belirlenen Havayolu Koordinasyonu ve Pazar Trendleri", ikinci gününde ise "Ticari Kargo Pazarı ile insani Yardım Taşımacılığı" tartışıldı. myCARGO (ACT Havayolları) CEO'su Yavuz Çizmeci, "insani yardım taşımacılığı" konusunda yaptığı sunumda şunları söyledi: "insani yardım taşımacılığı, yoksul bölgeler olan Afrika ve Orta Amerika başta olmak üzere savaştan mağdur olan Afganistan ve diğer ülkelerde etkin kullanılıyor. Sektör, yaklaşık 200 milyon dolarlık bir bütçeye sahip. Sektörün gelişimi için hükümetler ve uluslararası kuruluşlar mümkünse lokal ve bölgesel havayollarını tercih etmeli. myCARGO (ACT Havayolları) olarak biz elimizdeki mevcut zengin uçak filomuzla bu göreve talibiz. myCARGO, 2006 yılından günümüze kadar sadece Afganistan'a 2 bin 285 uçuş gerçekleştirdi. Bu rakam bu alanda bölgedeki etkinliğimizi gösteriyor." myCARGO,filosunda bulunan bölgenin en büyük kargo uçağı Boeing 747-400 ile birlikte toplam 8 uçakla Türkiye'nin en büyük kargo şirketlerinden biri konumunda.


GEFCO GRUP'UN CİROSU YÜZDE 13 ARTTI
OTOMOTİV LOJİSTİĞİ
sektörünün liderlerinden GEFCO Grup'un 2011 cirosunun, bir önceki yıla kıyasla yüzde 12,9 oranında bir artışla 3 milyar 782 milyon Euro'ya yükseldiği açıklandı. Grubun işletme gelirleri de toplam cironun yüzde 5,9'unu oluşturarak rekor düzeye ulaştı ve 223 milyon Euro oldu. Yeni iştiraklerin açılması ve şirket dışı büyümenin büyük boyutlara ulaşması grubun her sektörden yeni müşteriler kazanmasında etkili oldu. Ekonomik kriz ve jeopolitik kargaşanın yaşandığı bir yılda, GEFCO Grup kârlılığını korudu ve otomotiv lojistiği, karayolu taşımacılığı lojistiği ve deniz - havayolu taşımacılığı lojistiği alanlarında büyüme stratejisini başarıyla sürdürdü. Yapılan açıklamada, şirketin önümüzdeki 10 yıl içinde de büyüme stratejisini sürdüreceği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz