19 bin konutta kampanya var

Konut satışlarını ciddi biçimde artıran kampanyalar, yüzde 1 peşinat ödeyerek ev sahibi olma fırsatı sunanlar arasından çıkıyor.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
19 bin konutta kampanya var


SAYI HIZLI ARTACAK
Markalı konut üreticilerinin önümüzdeki dönemde cazip ödeme seçenekleri üzerinde çalışması önümüzdeki dönemde yeni kampanyaların artacağına işaret ediyor. Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı inanç Kabadayı, peşinat ve taksit ötelemeli kampanyalar üzerinde çalıştıklarını, kısa zamanda bunları hayata geçireceklerini ifade ediyor. Ispartakule’de 10 Mortgage 1.188 konutluk 1stanbul projesini yürüten DPTÜ Ortak Girişim Grubu icra Kurulu Üyesi Halil Ege de “Projemizde yeni ev sahibi olacak müşterilerimize yüzde 1 KDV avantajından faydalanarak kısa ve uzun vadede ödeme planları sunacağımız sürprizlerimiz olacak” diyor. Ege, en çok ilgi çeken kampanyalarının sıfır faizli olanlar olduğunu, bunların satışları yüzde 20-30 arasında artırdığını söylüyor.

Cathay ileri Projeler’in yönetim kurulu başkanı Ahmethan Yılmaz da kampanyalarla ilgili hedefini şöyle açıklıyor: ‘Yıl sonuna doğru geliştirdiğimiz projelerde ‘ulaşılabilir fiyatlar’ konusundaki duruşumuzu koruyacağız. Ev satın almanın önündeki engelleri kaldırma ilkemizden vazgeçmeyeceğiz.”

Son dönemdeki kampanyalar, sadece orta gelirlileri hedeflemiyor, lüks villa projelerini de kapsıyor. Maslak 42 projesini hayata geçiren Bay Inşaat’ın yönetim kurulu üyesi Erol Özmandıracı, “Üst düzeyde gelire sahip kesimlerin bile artık kredi kullanmayı tercih etmeye başladıklarını gözlemliyoruz. Çünkü bu faiz oranları onlara da cazip geliyor” diyor.

Villa projelerinde de taksitli kampanyalar dikkat çekiyor. Emaar Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ümit Türüdü Şen, Büyükçekmece’de inşa ettikleri Toskana Evleri’nde yüzde 35 peşinat ve 48 ay vade seçeneği bulunan bahar kampanyası yaptıklarını söylüyor.

Villa projeleri gerçekleştiren Yalçınlar Group da Büyükçekmece Gölü kıyısında 1 milyon 295 bin TL’den sattığı villalara taksitlendirme yapıyor. Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, “10 yıla kadar varan vade seçeneğinde 17 bin 779 TL taksitle villa alma imkanı sunuyoruz. KDV’nin yarısını da tüketiciler adına biz ödüyoruz” diyor.

M. REŞİT GEDİZ GEDİZLER GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI
"YÜZDE 10 İNDİRİM YAPTIK"
408 DAİRE

Gedizler Yapı olarak hayata geçirdiğimiz Ev're konut projesi iki etaptan oluşuyor. 408 daire bulunan birinci etap konutlarımızı Eylül 2015'te sahiplerine teslim edeceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz