19 bin konutta kampanya var

Konut satışlarını ciddi biçimde artıran kampanyalar, yüzde 1 peşinat ödeyerek ev sahibi olma fırsatı sunanlar arasından çıkıyor.

1.06.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
19 bin konutta kampanya var
Konutta kampanya dönemi başladı. Dumankaya’dan Sinpaş’a, Özyurtlar’dan Ege Yapı’ya kadar 23 markalı konut üreticisi, 19 binden fazla konutta kampanya fırsatı sunuyor. Projeden daire alanları Avrupa seyahatine yollayan da var, dekorasyon çeki veren de... Konut satışlarını ciddi biçimde artıran kampanyalar, yüzde 1 peşinat ödeyerek ev sahibi olma fırsatı sunanlar arasından çıkıyor. Yüzde 1 KDV, oturmaya başladıktan sonra kira öder gibi taksit ödeme imkanları da yoğun ilgi görüyor. Önümüzdeki dönemde ise yeni alternatif ödeme planlarıyla kampanyaların artması bekleniyor. Ardı ardına açıklanan kampanyalı konut projelerine ilgi hayli fazla.

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
Teknik Yapı’nın Avrupa Yakası’ndaki ilk projesi olan Metropark’ta lansmanın ilk günü 100 konut satıldı. Lansmana özel kampanyanın olumlu etkisiyle ilk 5 günde satılan konut sayısı ise 300’ü geçti. Projede, 137 bin 500 TL’den başlayan stüdyo daireler bir haftada tükendi.

Cazip ödeme avantajları sunan kampanyalarla konut stokunu hızla azaltanlar arasında Teknik Yapı yalnız değil. Sinpaş’tan Dumankaya’ya Emaar’dan Artaş’a kadar Türkiye’nin önde gelen markalı konut üreticileri, stoklarındaki 19 bin konut için sundukları birbirinden cazip kampanyalarla ev almak isteyenlerin ilgi odağı haline geldi.

Özyurtlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, Esenyurt’taki 678 konutluk Nşehir
projelerinde düzenledikleri kampanyayla dairelerin yüzde 85’ini kısa sürede sattıklarını söylüyor. Özyurt, “Kampanyanın yoğun ilgi görmesi üzerine projeye iki yeni blok daha ekledik” diye konuşuyor. Gayrimenkulde piyasayı canlandıran, ödeme kolaylıkları ve fiyat indirimi sağlayan kampanyaları araştırdık. işte en çok talep gören 19 bin kampanyalı konutta son durum...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz