Arsa geliştirmeye ağırlık vereceğiz

Çukurova Kent Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Kara ile şirketin projelerini ve yeni hedeflerini konuştuk.

1.09.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Arsa geliştirmeye ağırlık vereceğiz
Adana’da küçük bir emlak ofisiyle yola çıkan Son Grup’un çatısı altındaki Çukurova Gayrimenkul, 20 yılın ardından İstanbul’da da önemli projelere imza atmaya başladı. Kartal’da Adanus Park’ı tamamlayan şirket, yine aynı bölgede 35 katlı Çukurova Tower projesine başladı. Kentsel dönüşümden ofise birçok alanda yatırım planlayan şirketin asıl hedefi, arazi geliştirme işine odaklanmak. Hedeflediği bölgeler arasında ise Bağdat Caddesi ve Bomonti var. Adanalı Son Kardeşler, emekli olan babaları evde oturmasın diye bir emlak ofisi açtı. İşte o ofis, bugün Çukurova Kent Yapı’nın temelini oluşturdu. Aile bireyleri sırayla kendi işlerini terk ederek bu işe katıldı. Bir ofisle başlayan bu iş, bugün milyon dolarlık projelerle devam ettiriyor. Başlangıçta Adana’da yoğunlaşan şirket, burada 20 proje gerçekleştirdi. 2009’da İstanbul Kartal’daki ilk projeleri olan Adanus Park’a başlayan şirket, bugün Kartal’da 35 katlı Çukurova Tower’ın yapımı için çalışıyor. Şirket, 5 yıl içinde 500 milyon TL’lik proje yapmayı hedefliyor. Arsa geliştirme işine odaklanan Çukurova Gayrimenkul, aynı zamanda kentsel dönüşüm projelerine de sıcak bakıyor. Adanalı şirket, artık İstanbul’u hedef almış durumda. Şirketin yatırım yapmak istediği bölgeler ise Bağdat Caddesi, Bomonti ve Metro hattının olduğu lokasyonlar. Çukurova Kent Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Kara ile şirketin projelerini ve yeni hedeflerini konuştuk:

Adanalı bir şirketsiniz. Ancak son dönemde İstanbul’da da projelere başladınız. Kuruluş öykünüz nasıl?

Benim eşim ve kardeşleri, Adana’da babaları emekli olduğu zaman evde oturmasın diye kendisine küçük bir emlak ofisi açtı. Biz eşimle birlikte Urfa’da çalışıyorduk. Ben ziraat mühendisiydim, eşim de öğretmendi. Eşimin kardeşlerinden biri işinden istifa edip bu emlak ofisinin başına geçti. Ardından diğer 2 kardeş de bu işe başladı. Kısa sürede Çukurova Emlak, Adana’da saygın bir emlak ofisi oldu. Şubeleşmeye başladı.

Peki inşaat işine nasıl girildi?

Annelerinin bir arsası vardı. Onu bir inşaat şirketine kat karşılığı vermişti. Fakat inşaat şirketi sıkıntıya girdi. Emlak işiyle uğraşan kardeşler, bu inşaatı alarak tamamladı. Sonra da art arda inşaat işlerine girilmeye başlandı. Biz de eşimle birlikte işlerimizden istifa edip aile işine katıldık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz