Kandilli'de yeni yaşam merkezi

Aktaş inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aras, sorularımızı yanıtladı.

1.03.2012 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Kandilli'de yeni yaşam merkezi
İnşaat sektöründe 26 yıldır özel işlere imza atan Aktaş inşaat, yeni dönemde Boğaziçi Evleri projesiyle ön planda. 18 bin metrekare alan üzerinde 81 lüks villadan oluşan projede metrekare fiyatları da farklılık içeriyor. Aktaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aras, bunun nedenini dairelerin bulunduğu konakların lokasyonlarının farklılığına bağlıyor ve "Ortalama metrekare fiyatlarımız 6 bin TL" diye konuşuyor. Aktaş İnşaat, inşaat sektöründe yaşanan hızlı büyümeye önemli destek sağlayan şirketlerden. 26 yıldır sektörde faaliyet gösteren şirket, istanbul'da hayata geçirdiği birçok projeyle sektörün önemli markalarından biri olarak dikkat çekiyor. Yeni dönemde Kandilli'de özel yeni bir projeyle adından söz ettiren şirket, bölgedeki son büyük arazilerden birine 81 konuttan oluşan Aktaş Boğaziçi Evleri'ni inşa etmek için kolları sıvadı. Fatih Sultan Mehmet Köprü manzaralı binalar, özel ödeme seçeneklerine sahip. Aktaş inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aras, istanbul'da merkezi bölgelerde arazi kalmadığını söylüyor. Yine de yakın zamanda kentsel dönüşüm gibi projelerin dışında bir yenileme operasyonlarıyla istanbul'da inşaat patlaması yaşanacağını belirtiyor. İstanbul Kandilli'de inşaatları devam eden projenin 2013 yıl başında sahiplerine teslim edileceğini belirten Aras, "Projemizde 6 bin 500 TL ila 7 bin 500 TL arasında değişen metrekare fiyatlarıyla 15 çeşit daire bulunuyor. Dileyen müşterimiz almak istediği dairenin fiyatının yüzde 30'unu peşin verip kalan kısmına vade farksız 18 ay vadeyle ödeyebiliyor" diye konuşuyor. Aktaş inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aras, sorularımızı yanıtladı:

Yeni projelerinizden bahsedebilir misiniz?
- Boğaziçi Kandilli Evleri'nin hemen yanında Aktaş Boğaziçi Evleri adında yeni bir projeye başladık. Bir kısmının kabası bitti. Kapalı otoparkı, 2 açık yüzme havuzu, bir kapalı yüzme havuz olan fitness center'ı olan muazzam bir yaşam alanı yaratıyoruz. 2'nci Boğaz Köprüsü'nü gören yeşillikler içinde bir alanda yapmaya başladığımız konutlar bölgenin son büyük sitesi olacak. En büyük özelliği depreme dayanıklı olması. iki ay boyunca zeminde çalışma yaptık. Ağaçlar içinden siteye giren muhteşem bir yol var. Bu 81 konutun yanında tarihi Ali Fuat Paşa Köşkü'nü de restore ediyoruz.

Bu projedeki ödeme seçenekleri neler?
- Dileyen müşterimiz almak istediği dairenin fiyatının yüzde 30'unu peşin verip, kalan kısmına vade farksız 18 ay vade ile ödeyebiliyor. Dileyen müşterilerimiz ise anlaşmalı olduğumuz bankalardan, Aktaş Boğaziçi Evleri'ne özel avantajlı faiz oranlarıyla konut kredisi kullanabiliyor. Müşterilerimizin finansman durumuna göre de kişiye özel ödeme planları oluşturuyoruz. Projemizin teslim tarihini ise 2013 yıl başı olarak belirledik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz