Lüks bir marka yaratacağız

Viatrans-Meydanbey Ortak Girişi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan ile Quasar projesini konuştuk.

1.09.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Lüks bir marka yaratacağız

2015 sonuna kadar projeyi bitirmeyi hedefliyoruz. Quasar ilk kez İstanbul’da doğacak ancak Türkiye sınırları dışına da açılacak. Quasar markasının 15 yıl içinde dünyada tanınan çok iyi bir gayrimenkul markası olacağına inanıyorum. Hatta 50 yıl sonra dünyaca bilinen yeni bir lüks marka olacağını düşünüyorum.

Gayrimenkul sektöründen bir lüks markasını nasıl ortaya çıkarmayı planlıyorsunuz?
Lüks marka olmaya giden vizyonda tersten ilerleyeceğiz. Bugün çok daha rekabetçi, olgun bir pazar olan moda kulvarından değil de gayrimenkul kulvarından aynı kategoriye gideceğiz. Gayrimenkul sektöründe o kadar iyi olacağız ki Quasar adlı bir parfüm yarattığımızda kimse onu sorgulamayacak. Ekibimize her zaman, “Biz bir gayrimenkul firması değiliz. Yaşam kalitesi geliştirme şirketiyiz” diyorum. Yaptığımız mekanlarda yaşayan insanların hayatına Quasar’ın yaşam biçimi enjekte etmeliyiz. Projelerimizde yaşamla ilgili unsurların ön plana çıkmasını istiyoruz.

Nedir bu unsurlar?
Kültür, sanat, doğa ve moda... Bu dört unsurun insanın ruhunu beslediğini düşünüyoruz. İnsanlar hayatlarını mekanlarda geçirir, hayat ise görünmeyen şeylerden besler. Bu görünmeyen şeylerin mekanda sunulmuş olması esastır. Kim güzel bir müzik duyduğu zaman, güzel bir resme baktığında mutsuz olur? Kim etrafında yeşili istemez? Bunları hayatın asli parçaları kabul ettiğiniz zaman Quasar’ın kendisini nasıl başkalaştırdığı ortaya çıkıyor. Bu anlamda özellikle üzerinde durduğumuz şey likör fabrikası ve önündeki bahçe.

Likör fabrikası için projeniz nedir?
Likör fabrikasma yeniden hayat vermeye hazırlanıyoruz. Burası, ünü Türkiye’nin sınırlarının ötesine geçecek bir kültür-sanat-moda merkezi olacak. Popülerden uzak, zamana meydan okuyan, ağırlığı ve değeri olan, kalitesiyle ön plana çıkan eser ve sanatçıların yer aldığı, biletleri bir yıl öncesinden tükenen konserlerin düzenlendiği, defilelerin yapıldığı bir mekan hayal ediyoruz. Mekanın önündeki bahçede 12 metrelik çınar ağaçları var. Bahçeye ilave çınarlar getirerek bir koruya çevirmeyi, çınarlarla yarışan heykelleri, su havuzlarını, sanatsal faaliyetleri hayal ediyoruz. Fabrikadan kulelere bir ayna tutacak, tüm bu yaşamı binalara yansıtacağız. Bunu yaptığımız zaman iyi tasarlanmış kaliteli bir altyapı içerisinde size sunulan bir ruh mönüsünden de faydalanacaksınız. Bu da size otomatikman haz verecek, mutlu edecek, gülümsetecek. İşte bu duygunun adı meta lüks. Bu duygunuzun pahası yok. Her yerden bir gayrimenkul alırsınız, kaliteli mekanlardır ama içinde yaşam yoktur. Dolayısıyla agresif bir tabirle söylüyorum; kendinize görünmeyen bir tabut alırsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz