Tercih edilmek bizim için en büyük ödül

Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal, sorularımızı yanıtladı.

1.03.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Tercih edilmek bizim için en büyük ödül


Ödül almanızda etkili olan stratejiler neler? Çalışmalarınızda hangi alanlara verdiğiniz önemin öne çıktığını düşünüyorsunuz?
Sürdürülebilirlik stratejimizin aldığımız ödüllerde etkili olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca, inovatif, müşteriye özel çözümler sunan ve pazarlama odaklı yaklaşımlarımızın katkısı da önemli. Yeni ürün geliştirilmesi ve müşteriye özel çözümler sunulması yönündeki çabalarımız değerli. Enerji verimli uygulama ve yatırımların hayata geçirilmesi için çalışıyoruz. Tüm paydaşlarımız ve çevre için değer yaratacak yenilenebilir enerji kaynakları ve atık yönetimi uygulamaları gibi yeni sürdürülebilir iş olanaklarını değerlendiriyoruz.

Sektörünüzde aldığınız ödüllerin size nasıl katkısı oluyor?
Müşteri ve tedarikçi nezdinde olumlu etkisini hissediyoruz. Aldığımız ödüllerin olduğu alanlarda sektöre de öncülük ediyoruz. Bu anlamda yeni olarak kentsel dönüşüm alanında planlarımız var. Sinpaş ve Varyap projelerinde çalıştık. Yeni projelerde de sadece ürün geliştirmek değil hizmet de sunmak istiyoruz.

Aldığınız ödüllerin şirketinize ne gibi katkıları oldu? Çalışan motivasyonuna ne gibi katkıları oluyor?
Kurumsal itibara önemli katkısı var. Çalışanlarımız ve potansiyel çalışanlarımız açısından daha cazip bir işveren markası olarak konumlanmamızı sağlıyor. Akçansa markası ve faaliyetleri hakkında itibarı artıracak yeni projeler üretmeye katkı sağlamasına neden oluyor. Ulusalda ve yerelde ilişkilerimizi pekiştirerek daha güçlü ve güvenilir bir pozisyon almamızı sağlıyor. Ayrıca toplumun beğenisini kazanmamıza da katkısı oluyor.

Hangi konudaki ödüllere önem veriyorsunuz? Önümüzdeki dönemde hedeflendiğiniz ödüller var mı?
Inovasyon, pazarlama, verimlilik, iş sağlığı ve güvenliği ile ürünlerimiz özelinde alınan ödüller bizim için önemli. Hedeflediğimiz ödül tercih edilmek. Tercih edilmek bizim için en büyük ödül. Kalite ve sürdürülebilirlik anlamında ödül almak isteriz ancak istediğimiz spesifik bir ödül yok. Biz ödül almak için iş yapmıyoruz ama yaptığımız işin ödüllendirilmesinden memnun oluyoruz. Kendi içimizde de ödül programımız var. Çalışanlarımızın inovatif fikirlerini ve çalışmalarını ödüllendiriyoruz.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE DE ÖDÜL VAR
Akçansa kendi sektöründeki inovatif çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de ödül alıyor. Hakan Gürdal bu alanda aldığı ödülleri şöyle anlatıyor: “Sürdürülebilir bir büyüme hedefiyle, çimento sektöründe atık bertarafına ilişkin yasal zorunlulukları yerine getirerek atık temin eden ve bu alanda yatırım yapan ilk şirketiz. Bu bağlamda sadece atık toplayarak değil, aynı zamanda doğru bertaraf ederek gerçek değer sağlanabileceği ana fikrinden yola çıkarak 'CO2 Tek Karbon Çift Oksijen Projesi’ne imza attık. Projemizle faaliyette bulunduğumuz şehirlerde, atık sahibi tüm şirketlerin yanı sıra yerel kamu kurum, kuruluşları ve belediyelere çözüm ortağı olmayı önerdik, 'Atıklarınızı bize gönderin’ çağrısında bulunduk. Atıkların sağlıklı ve güvenli bir şekilde bertarafı yoluyla bu kurumların karbon ayak izini azaltmalarına yardımcı olmayı hedefledik. Tek Karbon Çift Oksijen projemiz ile Kadir Has Üniversitesi ve CSR Europe işbirliğiyle düzenlenen KSS Pazaryeri etkinliği kapsamında, 100 proje arasından yapılan değerlendirmede ilk 25 proje arasına girmeye hak kazandık. Etkinlik boyunca standımızda projemizi ve diğer sürdürülebilirlik çalışmalarımızı sergiledik. Böylece Sürdürülebilir Atık Yönetimi ve İletişimi ödülüne layık görüldük.”İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz