Tercih edilmek bizim için en büyük ödül

Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal, sorularımızı yanıtladı.

1.03.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
Tercih edilmek bizim için en büyük ödül
Akçansa için özellikle inovasyon, pazarlama, verimlilik, iş sağlığı ve güvenliği alanlarında geliştirdikleri ürünlerle ilgili ödüller önemli. “Farkımızı müşteri ihtiyaçlarını iyi okumak olarak görüyoruz. Ödüllerde bunun da etkisi olduğunu düşünüyoruz” diyen Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal, yaptıkları işin ödüllendirilmesini teşvik edici buluyor. Sektörde tercih edilmeyi ise en büyük ödül olarak görüyor. Sabancı Holding ile HeidelbergCement ortaklığındaki çimento üretim şirketi Akçansa, sektördeki yeni çözümleri ve ihracat kapasitesi ile piyasada önemli bir konuma sahip. Yeni üretimleri ve hizmetleriyle sektörde birçok ödülü de topluyor. Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal ile geçtiğimiz dönemde yaptığı yeniliklerle hangi ödülleri aldıklarını ve bu ödüllerin şirkete olan katkısını konuştuk. Gürdal’ın sorularımızı verdiği cevaplar şöyle:

2012 yılı Akçansa için nasıl geçti, bu yıl için hedefleriniz neler?
2012 yılı ilk çeyreği sert kış şartları nedeniyle inşaat alanında daha düşük geçti ama diğer çeyrekler bunu kapatır nitelikteydi. Bizim büyümemiz ılımlı oldu. 2012’nin 2011 yılı paralelinde sonuçlanacağını tahmin ediyoruz. Mega projeler açıklanıyor, o nedenle potansiyel yüksek. Seçimler yılı olması nedeniyle önünüzdeki dönemde altyapı projelerinin, büyük çaplı kent yapımlarının artacağını düşünüyoruz. Enerji yoğun çalışıyoruz. Bu nedenle sürdürülebilirlik kriterlerine önem veriyoruz. Atıklardan enerji üretimi, biyoyakıtlar gibi alternatif enerji çözümleri geliştirmeye devam edeceğiz. İnovatif çözüm ve ürünleri yaratmayı da genişleteceğiz. Çimento ve inovasyon alanında yaptıklarımızla da ödüller alıyoruz.

Son dönemde hangi ödülleri aldınız?
11 yıldır Capital Dergisi tarafından sektörün En Beğenilen Şirket Ödülü’nü alıyoruz. Bunu devam ettirmeyi hedefliyoruz. Rakiplerimiz tarafından beğenilmek ve bu ödüle istikrarlı bir şekilde değer görülmek önemli. Ayrıca kurumsal itibara katkısı da çok değerli. Enerji ödülü Oscarı olan ICCI tarafındanverilen atık ısı tesisi ile enerji verimliliği ödülünü 2011 yılında ödül aldık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz