"Yıl sonuna kadar 700 konut satacağız"

EgeYapı Yönetim Kurulu Başkanı inanç Kabadayı sorularızı yanıtladı.

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
Yıl sonuna kadar 700 konut satacağız
EgeYapı, Batışehir Projesi ile dikkatleri çekti. Avrupa’nın en büyük karma projesi olan Batışehir’de konutların yüzde 40’ı satıldı. Şirketin yönetim kurulu başkanı İnanç Kabadayı, yıl sonuna kadar 700 konut satmayı hedeflediklerini söylüyor. Batışehir dışında şirket, İztower, İzpar ve Körfez projeleri ile Shangri-La Oteli inşaatını sürdürüyor. “2011, bizim için çok önemli ve güçlü bir yıldı” diyen Kabadayı, taahhüt işleriyle beraber 580 milyon TL ciro yaptıklarını söylüyor.
TEM Otoyolu ve E-5’in kesiştiği noktada Avrupa’nın en büyük karma projesi olan “Batışehir” ile dikkatleri üzerine çeken EgeYapı, diğer projeleriyle de adından bahsettirmeye devam ediyor. Batışehir ile birlikte Kartal’da Iztower, Izpark ve Körfez projelerini yaptıklarını dile getiren EgeYapı Yönetim Kurulu Başkanı inanç Kabadayı, bunun dışında Beşiktaş’taki Shangri-La Oteli ve Samsun’daki yeni beş yıldızlı otelde de müteahhit firma olarak yer aldıklarını söylüyor. 2011 yılında 1.100 konut satan Ege Yapı, bu yıl sonuna kadar da 700 konut satmayı hedefliyor. Konut satışlarında bir düşüş görülse de ciro anlamında 2011’den çok daha iyi bir rakama ulaşacaklarını kaydeden Kabadayı, Batışehir projesinin ardındansa İstanbul içinde yine aynı ölçekte bir projeye başlayacaklarını anlatıyor. EgeYapı Yönetim Kurulu Başkanı inanç Kabadayı’nın sorularımıza verdiği yanıtlar şöyle:

Batışehir Projesi’nde ilk iki etabın ardından üçüncü etap da satışa sunuldu. Satışlar nasıl gidiyor?
- Satışlara, 1 Ekim 2011’de başladık. Yani yedi aylık bir süreç söz konusu. Şu anda ilk etabın yüzde 95’i, ikinci etabın ise yüzde 60’ı satıldı. Şu anda toplamda 2 bin 300’e yakın konutumuz var ve bunların 1.400 tanesi de satılmış durumda. Bu projede şöyle de bir farklılığımız oldu: Biz birinci etap ile ikinci etabı aynı anda satışa çıkarmak zorunda kaldık. Çünkü 1 Ekim’deki ön lansmanda 745 adet konut satılmıştı. 15 Nisan’da da üçüncü etabımız olan 330 dairelik bloğumuzu satışa çıkardık. Burada da satışlar iyi gidiyor.

Verdiğiniz rakamlar projenin iyi bir satış ggrafiğği yakaladığım gösteriyor. Neden Batışehir’i tercih ediyorlar?
- Batışehir Projesi’nin başarılı olmasının en önemli nedeni, 40 tipte daireye sahip oluşumuz diye düşünüyorum. Yani tüketici, Avrupa Yakası’nda bir ev aradığı zaman istediği her tipte konutu burada bulabiliyor. 1+0’dan 4+1’e kadar akla gelebilecek her çeşitte konutu bulabilmenin rahatlığına sahip. Bir de lokasyonumuzu eklerseniz projemizin neden bu kadar ilgi gördüğünü anlayabilirsiniz. Hem TEM otoyolu hem E-5 yolunun kesiştiği yerde olan Batışehir, havalimanına yakınlık açısından da çok önemli bir noktada bulunuyor. Ayrıca kendi içimizde adeta bir ilçe kurmuş gibiyiz. Buradaki sosyal yaşam alanları da tüketicilerimiz için son derece hayati önem taşıyor. Son olarak eğitim ihalemizi de tamamladık. Batışehir’de anaokulundan liseye kadar Doğa Koleji ile eğitim ve öğretime devam etme kararı aldık. Projenin tamamlanmasıyla 15 binlik bir popülasyondan bahsediyor olacağız. Yani kısacası İstanbul’un içinde, adeta yeni bir ilçe kurmuş gibi olduk.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz