Enerji verimliliği çok önemli

Bora Tuncer, enerjinin verimli kullanımının, enerjisinin büyük bir kısmını dışarıdan sağlayan ve büyüyen ekonomiler arasında yer alan Türkiye için de son derece önemli olduğuna dikkat çekiyor.

18.03.2014 07:22:460
Paylaş Tweet Paylaş
Enerji verimliliği çok önemli


Schneider Electric'in Türkiye'deki ekonomik büyüklüğü nedir?
Türkiye’de İzmir-Çiğli, Gebze ve Manisa’daki toplam 4 üretim tesisiyle Türk ekonomisine ve istihdama katkı sağlıyoruz. Bugün Türkiye'de, 2 bine yakın çalışanımız, 200 bayi ve ortağımız, 18 satış büromuzla faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’nin Schneider Electric için global bir üretim ve ihracat üssü olduğunu gururla söyleyebilirim.

İzmir-Çiğli ve Manisa Fabrikalarımızdan dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiriyoruz. 2010 yılında faaliyete geçen Manisa Fabrikamızda, üretimin yüzde 85’ini Avrupa’nın birçok ülkesine ihraç ederken Kuzey Afrika ve Güney Amerika’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyaya ihracat yapıyoruz.

Türkiye'de geliştirilip dünya pazarlarına sunulan ürünleriniz var mı?
Manisa Fabrikamız, aynı zamanda önemli bir Ar-Ge merkezi olma özelliği de taşıyor. Tamamıyla Türk mühendislerinin eseri olan ürünlerimiz var. Tüm dünyaya ve Schneider Electric Global’e hizmet veriyor olmak ve bazı ürünleri dünyada sadece Manisa’da üretiyor olmak, sektördeki konumumuzu gün geçtikçe güçlendiriyor.

Enerji üniversitesi projeniz nasıl gidiyor?
Enerji alanında bilinçli kullanıcılar yetiştirerek, enerjinin verimli ve doğru bir şekilde kullanılmasını amaçladığımız Enerji Üniversitesi projemiz, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ilgi ile takip ediliyor. İnternette www.myenergyuniversity.com adresinden erişilerek ücretsiz olarak kayıt yaptırabilen katılımcılar, kursların sonunda çevrimiçi profesyonel Enerji Yöneticisi Sertifikası almaya hak kazanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz