Enerji verimliliği çok önemli

Bora Tuncer, enerjinin verimli kullanımının, enerjisinin büyük bir kısmını dışarıdan sağlayan ve büyüyen ekonomiler arasında yer alan Türkiye için de son derece önemli olduğuna dikkat çekiyor.

18.03.2014 07:22:460
Paylaş Tweet Paylaş
Enerji verimliliği çok önemli
Dünya enerji devi Schneider Electric kendisini global bir enerji yönetim uzmanı olarak konumlandırıyor. Dünyadaki üç ana trend olan şehirleşme, endüstriyelleşme ve dijitalleşmenin oluşturduğu sorunların çözüm noktasında bulunan şirket, bir taraftan enerji verimliliğinin bir taraftan da daha akıllı şehirlerde ihtiyaç duyulacak teknolojk altyapıların yolunu açıyor.

Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Bora Tuncer, bir lambayı yakmak gibi en basit enerji ihtiyacından tamamen akıllı hale getirebildikleri şehirlere kadar birçok farklı alanda geniş bir ürün ve hizmet portföyüne sahip olduklarının altını çiziyor. Enerji alanında bilinçli kullanıcılar yetiştirmek için enerji üniversitesi projesine de ağırlık verdiklerini kaydeden Tuncer, Türkiye'de 3 bin kişinin projeye katıldığını belirtiyor.

Dünya genelinde enerji ihtiyacı sürekli olarak artarken, buna karşılık kaynaklar gitgide azalıyor. İşte bu noktada enerji verimliğinin önemi giderek daha da büyüyor. Enerji verimliliği konusunda 3 alanda faaliyet gösteren Schneider Electric, önemli çalışmalar gerçekleştiriyor.

Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Bora Tuncer, enerjinin verimli kullanımının, enerjisinin büyük bir kısmını dışarıdan sağlayan ve büyüyen ekonomiler arasında yer alan Türkiye için de son derece önemli olduğuna dikkat çekiyor. Tuncer bu konuda yapılacak çalışmalarla Türkiye'nin çok önemli kazanımlar elde edeceğinin altını çiziyor.

Schneider Electric enerji sektörünün hangi kollarında faaliyet gösteriyor?
Global olarak dünya genelinde 3 temel trend var: Şehirleşme, endüstriyelleşme ve dijitalleşme. 2050 yılında kentsel nüfusun 2 katına çıkması ve ekonomik büyümenin büyük kısmının gelişmekte ve büyümekte olan ekonomilerde yaşanması bekleniyor. Birçok insanın orta sınıf yaşam standardına ulaşmasıyla birlikte kişi başına daha fazla kaynak tüketilecek. Bu daha fazla endüstriyelleşme demek aslında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz