"Bu yıl sonunda İlk 500 şirketten biri olacağız"

Bereket Döner CEO'su Emek, 2017 yılı sonunda Türkiye'nin en büyük ilk 500 şirketi arasına gireceklerini söyledi.

30.05.2017 15:18:380
Paylaş Tweet Paylaş
"Bu yıl sonunda İlk 500 şirketten biri olacağız"
Her gün 500 bin kişiye lezzetli dönerler sunan Bereket Döner, Türk Döneri'nin tüm dünyada marka gücünün yükseldiğini söyledi. Bereket Döner CEO'su Muhammet Nezif Emek, Bereket Döner'in 2017 yılı sonunda Türkiye'nin en büyük ilk 500 şirketi arasında yer almasını hedeflediklerini söyledi.

Günde 50 ton üretim

Sektörde yaşanan gelişmeleri önceki gün gerçekleştirdikleri basın toplantısında değerlendiren Muhammet Nezif Emek, Bereket Dönerin sahip olduğu lezzetin sırrının doğal içeriğinde ve yüzde yüz el işçiliğine dayanan üretim şeklinde gizli olduğunu belirtti. Emek "Biz satın almadan son kullanıcıya kadar üretimin her noktasında büyük bir titizlik gösteriyoruz. Kalite hassasiyetimiz gereği tüm süreç el işçiliği ile yürütülüyor. Yüzde yüz memnuniyet kavramı üzerinden hareket ediyoruz. Günlük 50 ton üretim yapan tesisimizde tüm ürünlerimizde bize ulaşan maksimum binde 2'lik şikayetlerde bile üzerine titizlikle giderek çözüme hızlıca kavuşturuyoruz. Bu bizi mutlu ediyor" dedi.

Emek şirketin bir yandan hızla büyüyen üretim organizasyonuna, aynı hızla büyüyen satış organizasyonuna, aynı zaman da hızla büyüyen restoran zinciri ağına sahip olduklarını belirterek şunları söyledi; "Bu yıl 2015’ten sonraki ikinci agresif büyümede yılımız olacak. Sadece mayıs ayı sonunda 10 yeni Bereket Döner şubesi açmış olacağız ki, Haziran ve Temmuz aylarında da aynı hızla büyümemiz devam edecek. Her hafta bir şube açıyoruz. En son Adana Seyhan ile Topkapı Kaleiçi şubelerimizi açtık. Bursa, Konya ve İzmir'e yoğunlaşıyoruz. 5 kanalımız 8 bölgemizde ciddi bir atılım içindeyiz. Yapmış olduğumuz 5 yıllık büyüme hedef planımızda 2017 bizim için agresif büyümede ikinci yılımız. Bizim durmamız, sektör ortalamasından iki kat fazla büyüme anlamına gelmekte olup agresif büyüme dönemlerinde sektör ortalamasının 6-8 kat üzerinde büyüyoruz."

"Bereket Döner durağına bin başvuru var"

Bereket Döner duraklarının büyük ilgi gördüğünü kaydeden Emek, şöyle konuştu:

"Şu an talepleri yönetmekte zorlanır haldeyiz. Talep çok, dükkanını, alanını bize kullandırmak isteyen çok. 1000'den fazla sadece durak için başvuru var. Petrol Ofisi ve AlPet ile kurumsal anlaşmalarımızı imzaladık. Bizi burada zorlayan konu belediyelerin izin süreçleri. Bu süreçler bizi yormasa, biz bugün 50 durağı piyasaya sürmüş, yeni 100 durağın siparişini vermiş olurduk. Malesef, mobil satışın Türkiye'de olmaması süreci ile mücadelemiz sürüyor. Bunu da Bereket Döner başaracaktır."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz