Tat'ın gözü bu şirketlerde!

Tat Gıda, Moova’nın ardından yeni satın almalara açık. Soslar ve unlu mamuller gibi alanlarda satın alma yapabilecek olan şirket markanın yanı sıra mevcut işletmeleri de almak istiyor.

7.04.2015 16:39:510
Paylaş Tweet Paylaş
Tat'ın gözü bu şirketlerde!
Tat Gıda süt  ve süt ürünleri kategorisinde büyümek için düğmeye bastı. Geçtiğimiz yıl Moova’yı satın alan şirket SEK markasıyla peynir kategorisine giriş yaptı.  Peynir kategorisinde 35 ürünle güçlü bir çıkış yaptıklarını açıklayan Tat Gıda Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer, “15 büyük markanın yer aldığı 10 milyar TL’lik peynir kategorisinde şimdilik ölçümlenmiş bir pazar payımız yok. Ancak gelecek 5 yıl içinde sektörde ilk 3 içinde yer almayı planlıyoruz” dedi. 

MARKA İSMİNİ KULLANMIYOR

Tat Gıda Moova markasını satın almasına karşın marka ismini kullanmıyor.  Şirket , süt ve süt ürünleri kategorisinde SEK markasına yatırım yapmaya devam edecek. Moova’yı Sek’in peynir alanındaki operasyonu için geçen yıl Ağustos ayında 32,3 milyon TL’ye satın aldıklarını hatırlatan Kesimer, bu yatırımla günlük 350 ton süt işleme kapasiteli yeni ve modern bir tesisle birlikte Ege Bölgesi’nde çok bereketli bir süz havzasından da yararlanma olanağına sahip olduklarını ifade etti.

Tat Moova’nın ardından yeni satın almalara da açık. 2015 yılında SEK’in cirosunu 500 bin TL’ye, Tat Gıda’nın cirosunu da yüzde 15’lik büyüme ile 1 milyar TL’ye ulaştırmayı hedefleyen Kesimer, “Makarna, domates, süt ve süt ürünlerinde tamamlayıcı olarak soslar ve unlu mamuller gibi alanlarda satın almaya açığız. Markanın yanı sıra özellikle mevcut işletmeleri satın almak istiyoruz” diye konuştu. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz