600 milyon euroluk zarar

Teklas Kauçuk Sanayi'nin 600 milyon Euro'nun üzerinde olması beklenen satışı Volkswagen krizi nedeniyle durdu.

11 ARALIK, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
600 milyon euroluk zarar
Otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren Teklas Kauçuk Sanayi'nin 600 milyon Euro'nun üzerinde olması beklenen satışı teklif veren iki yabancı yatırımcının, şirketin satış yaptığı otomotiv şirketlerinden biri olan Volkswagen'in yaşadığı sorunlar nedeniyle durdu.

Konu hakkında bilgi sahibi üç kaynağın verdiği bilgiye göre, Teklas için otomotiv yan sanayi şirketi ABD merkezli Cooper Standard Automotive Inc ile yatırım şirketleri Oaktree Capital -Esas Holding teklif verdi.

Satış süreci hakkında bilgi sahibi olan bir kaynak, "Teklas yıllık 75 milyon Euro EBITDA yaratan çok iyi bir şirket. Şirketin elindeki nakit de dikkate alındığını şirketin değeri 600 milyon Euro'nun üzerinde öngörülüyordu. Ancak Volkswagen'deki gelişmeler sonrası yatırımcılar bekle-gör pozisyonuna geçtiler" dedi ve ekledi:

"Oysa Volkswagen'deki sorunların Teklas'a etkisi ihmal edilebilir düzeyde olacaktır. Yatırımcılar bu konuyu fiyatlamaya yansıtmak isteyince, süreç şimdilik durma noktasına geldi ancak bir süre sonra tekrar değerlendireceklerini düşünmek yanlış olmaz."

Cooper Standard, Oaktree Capital ve Esas Holding yetkililerine ulaşılamadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.