Seat, Rusya'dan çekiliyor!

İspanyolların lider otomobil markalarından olan Seat'tan flaş açıklama... Dev marka Rusya pazarı için çekilme tarihi verdi

20 KASIM, 20140
Paylaş Tweet Paylaş
Seat, Rusya'dan çekiliyor!
İspanyol otomobil markası Seat'ın Rusya pazarından çekileceği açıkladı. Kommersant gazetesinin yerel kaynaklara dayanarak verdiği bilgiye göre, firmanın 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren satışlarını durduracağı ifade edildi. İspanyol markanın piyasadan çekilmesinde, son dönemde Rusya'ya yönelik araç ithalatının azalması, kurda yaşanan gerileme ve ekonomik gelişmeler gerekçe gösterildi.

HANGİ MODELLERİ SATILIYOR?

Seat Rusya genelinde distribütör ve personel sayısında indirime gitti. Firmaların elinde kalan araçlar ise büyük çaplı indirimlerle eritilmeye çalışılacak. Firmadan bu yönde yapılan açıklamada, şirketin ortakları ve işbirliği yaptığı kişilere karşı olan sorumluluklarını yerine getireceğinin altı çizildi. İspanyol marka, Rusya federasyonunda Ocak-Ekim ayları arasındaki dönemde toplam 1300 araç satışı gerçekleştirdi. Bu rakamla satışların geçtiğimiz yıla göre yüzde 57 düştüğü görülüyor. Günümüzde Rusya'da Ibiza, Leon ve Alhambra modelleri satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz