21.Ulusal Bilişim Kurultayi Başliyor

Türkiye Bilişim Derneği, kamuoyunda bilişime dönük bilincin yaygınlaştırılması amacıyla 4-6 Ekim 2004 tarihinde “21.Ulusal Bilişim Kurultayı” düzenliyor. ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde, “Bilişim’le...

17 TEMMUZ, 20150
Paylaş Tweet Paylaş
21.Ulusal Bilişim Kurultayi Başliyor

Türkiye Bilişim Derneği, kamuoyunda bilişime dönük bilincin yaygınlaştırılması amacıyla 4-6 Ekim 2004 tarihinde “21.Ulusal Bilişim Kurultayı” düzenliyor. ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde, “Bilişim’le Dönüşüm” ana konseptiyle gerçekleştirilecek olan kurultaya, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, üniversiteler, siyasiler ve özel sektör temsilcileri katılacak.

Arena- Emc Türkiye İşbirliği

Türkiye bilgisayar sektörünün en yaygın dağıtım şirketi olan Arena, müşterilerinin sürekli artan veri depolama ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla EMC ile distribütörlük anlaşması imzaladı. EMC Türkiye Genel Müdürü Cem Fındıkoğlu, “Bu işbirliği sayesinde Arena’nın EMC ürünleri için oluşturacağı yeni dağıtım kanalı ile ürünlerimizi Türkiye’nin her yerine götürmeyi hedefliyoruz” dedi. Arena Genel Müdürü İzi Kohen ise “Yaptığımız iş planına göre önümüzdeki on iki aylık dönemde 1 milyon dolarlık bir satış hedefliyoruz” diye konuştu.

Lınux’lu İşler

IBM Türk, KOBİ’lerin Linux’a geçişini kolaylaştırmak ve geçişi çözüm ortaklarıyla gerçekleştirilmesini sağlamak üzere “Linux’a geçiş” kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında küçük ve orta boy işletmeler, gereksinimleri doğrultusunda iki paket halinde sunulan yazılımları alabilecek, dileyen işletmeler ise, iki paketi birden satın alarak eksiksiz bir Linux kurulumuna sahip olabilecekler. Son derece iddialı fiyatlarda sunulan paketler, dünyadaki büyük Linuxlaşma hareketine Türk şirketlerinin de katılımına destek olacak.

A-Telekom’ Dan İş İmkani

Yüzde 100 yerli sermayeli A-Telekom, Türkiye çapında istihdam sağlamak için harekete geçti. Türkiye’nin 81 il ve bin 200 ilçesine dijital ortamda ulaşabilen bir altyapıya sahip olan A-Telekom, bu noktaları koordine edecek bayi organizasyonunu da hızla geliştiriyor. A-Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Uzel, ses tekelinin kalkmasıyla birlikte yepyeni bir iş sahasının gündeme geldiğini ve çok ucuza “alo” dedirtecek bayilikler açmak için birçok firmanın harekete geçtiğini belirtti. Alofon adı ile hizmet vereceklerini söyleyen Uzel, A-Telekom bayi adaylarına anahtar teslim işyeri ve iş ortaklığı teklif ettiklerini, daha şimdiden iş ortağı olmak isteyen 10 bin başvuruyu değerlendirmeye aldıklarını söyledi.

Yeni Kodak Cameo’larla Kirmizi Gözlere Son

Kodak’ın yeni 35 mm fotoğraf makinelerini içeren Kodak Cameo serisi, okuma kolaylığı sunan LCD ekranı ve çevrilerek açılan özel flaş sistemi ile kırmızı göz etkisini azaltırken objektifi de koruyor. 230 Zoom, 170 Zoom, AF ve FX olmak üzere toplam dört model halinde sunulan Kodak Cameo’lar, fotoğraf çekerken sık yaşanan pek çok soruna çözüm getiriyor. Serinin çevrilerek açılan özel flaş sistemi, kırmızı göz oluşumunu büyük ölçüde engelliyor. Flaşın objektiften ayrı olması, fotoğrafı çekilen kişinin gözlerine doğrudan flaş ışığı gelmesini önlüyor.

Turkcell İş Süreçlerini Sistema İle Yönetecek

Turkcell kurum genelinde tüm iş süreçlerine tek bir ara yüzden erişebilmek ve yönetebilmek için Sistema’nın Control ES yazılımını kullanacak. Control ES yazılımı ile tüm iş süreçlerini web üzerine taşıyacak olan Turkcell, günlük iş akışına ilişkin düzenleme, değişiklik ve iyileştirmeleri daha hızlı yapabilecek. Bu yazılımla birlikte web üzerinde bütünsel bir ‘Kurum Süreç Haritası’ yayınlayacak olan Turkcell, iş süreçlerini belirli yetkiler çerçevesinde tüm çalışanların anında görmesini sağlayacak. Bu şeffaf yapı sayesinde süreçler daha kolay analiz edilecek ve tüm çalışanların iş geliştirme konusunda katılımı sağlanacak.
 
Akilli Kasalar Hirsizlara Meydan Okuyor

Türkiye’ye ilk defa Tümsaş tarafından getirilen akıllı kasalar, maksimum güvenlik sağlıyor. Akıllı kasaların şifresini belirledikten sonra, kasanın açılma süresini de siz ayarlıyorsunuz. Şifreyi girdikten sonra belirlediğiniz süre dolmadan kasa açılmıyor. Ayrıca istenirse akıllı kasanın her bölmesine ayrı bir şifre verilebiliyor. Bu nedenle özellikle bankacılık sektörü bu kasalara büyük ilgi gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz