En değerli durak

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Gizem Keçeci, sorularımızı yanıtladı.

1.03.2013 00:00:000
Paylaş Tweet Paylaş
En değerli durak


Aldığınız ödüllerin Vodafone Türkiye’ye ve şirket çalışanlarına ne gibi katkıları oluyor?
Ödüllerimiz Vodafone Türkiye çalışanları için de çok önemli bir motivasyon kaynağı. Her alanda alınan ödüller şirket çalışanlarımızın yaptığı işlerin karşılığı olduğu hissiyatını güçlendirerek, onları teşvik ediyor. Vodafone Türkiye olarak hayata geçirdiğimiz tüm projelerde, ilgili departmanın çalışanlarından çağrı merkezi görevlilerimize, mağaza çalışanlarımızdan tedarikçilerimize dev bir ekosistemin desteğiyle hareket ediyoruz. Dolayısıyla aslında almış olduğumuz her bir ödülün başarısını, bu dev ekosisteme atfediyoruz. Tüm projelerimizde, üst düzey yönetimden departman çalışanlarımıza kadar herkes süreci sonuna kadar sahiplenir. Bu katılımcı bakış açısı sayesinde hayata geçirdiğimiz projelerde ödüle uzanan başarıyı garantilemiş oluyoruz. Bu açıdan bakıldığında, elde ettiğimiz başarıların çalışanlarımızı ciddi şekilde motive ettiğini, bu motivasyon sayesinde ekiplerimizin işlerini daha çok sahiplendiğini gözlüyoruz.

Aldığınız ödüller arasında global düzeyde fark yaratan ödül var mı?
Global düzeyde fark yaratması açısından Haziran 2012’de Londra’da aldığımız Global Telecoms Business İnovasyon Ödülleri’ni örnek verebiliriz. Vodafone Türkiye olarak Doğuş Çay işbirliğiyle geliştirdiğimiz “Telemetri Sistemi ile Çay Ölçümü Uygulaması”. Global Telecoms Business İnovasyon Ödülleri’nde ”Hizmette İnovasyon” ödülüne layık görüldük. Doğuş Çay işbirliğiyle geliştirdiğimiz telemetri sistemiyle çay ölçümü uygulaması sayesinde, iş süreçlerini daha verimli ve pratik hale getirdik. Burada asıl önemli nokta, çay üreticilerinin yaşantılarında yarattığımız dönüşümün, aslında tarım sektöründe mobil iletişim teknolojilerine erişim konusundaki açığın kapanması yönünde önemli bir adımı temsil ediyor olması.

Vodafone İş Ortağım çatısı altında kuramlarımızın gerçek ihtiyaçlarından yola çıkıyoruz.
Onlara uygun ve yenilikçi çözümlerle rekabet seviyelerini artırmalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Mobil iletişim teknolojilerinin insanlığın iyiliği için kullanılması ve toplum için fayda yaratmasını kendine misyon edinmiş bir kurumuz. Bu yüzden Türkiye’nin sosyal ihtiyaç haritasında öncelikli konumda bulunan sektörlere ağırlık veriyoruz. Vodafone İş Ortağım ile mobil iletişim tabanlı akıllı yaşam teknolojilerinde sahip olduğumuz bilgi birikimini, kurumları akıllı iş yapma biçimleriyle tanıştırmak için kullanıyoruz. Bu açıdan, Global Telecoms Business İnovasyon Ödülleri’nde elde ettiğimiz bu başarı, çay üreticilerinden başlayarak tarım sektörünün gelişimine sağladığımız faydanın uluslararası alanda takdir görmesi anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz