Facebook'ta vasiyet dönemi başladı!

Facebook, bugün kullanıma giren yeni özelliği sayesinde kullanıcılarının ölümlerinden sonra hesaplarını bırakacakları kişiyi seçmelerine izin veriyor

13.02.2015 13:01:060
Paylaş Tweet Paylaş
Facebook'ta vasiyet dönemi başladı!
Ölen kullanıcıların sosyal medya hesaplarına ne olacağı uzun süredir tartışılan bir konuydu. 1,35 milyar aktif kullanıcısı bulunan sosyal medya devi Facebook, bugünden itibaren uygulamaya giren yeni özelliği sayesinde bu sorunu ortadan kaldırmışa benziyor.

Şu an için sadece ABD’de kullanılabilen uygulama sayesinde Facebook kullanıcıları öldükten sonra hesaplarını kime bırakacaklarını siteye bildirebiliyor.

CEO'LAR NEDEN TEDİRGİN? İŞTE YANITI! TIKLAYIN!

DEVİR İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

ABD'de kullanıma giren uygulamanın, diğer ülkelerde hizmete sunulacağı tarih şu an için bilinmiyor. ABD'de kullanıma giren uygulamanın, diğer ülkelerde hizmete sunulacağı tarih şu an için bilinmiyor. Kişinin hayatını kaybettiği bilgisi Facebook’a ulaştıktan sonra, söz konusu devir işlemi gerçekleşiyor. Kullanıcının Facebook’a bildirdiği "legacy contact" olarak anılan kullanıcı, verilen izin kapsamında ölen kişinin hesabını kontrol edebiliyor.

Ancak Facebook bu kişilere bazı kısıtlamalar getiriyor. Hayatını kaybeden kullanıcının hesabını kontrol edebilen kişi, özel mesajlara bakamıyor ve kişi adına paylaşımlarda bulunamıyor. Facebook bunun dışında istek durumunda ölümden sonra hesabın silinmesine de izin veriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum Yaz